Ana sayfa Mobil Vivo Nex’in motorlu ön kamerası işte böyle çalışıyor!

Vivo Nex’in motorlu ön kamerası işte böyle çalışıyor!

1

Çinli akıllı telefon üreticileri akıllıca bir yola girerek cihazlarında ön kamerayı (ya da tüm kameraları) motorlu sistemlere yerleştirdiler. Vivo Nex’in sistemi hareketli parçalar içerse ve bu sebeple tehlikeli olsa da bununla yaşayabiliriz çünkü cihazlarda çentik namına (çene hariç) hiçbir şey bulunmuyor.

Vivo Nex ne kadar sağlam olursa olsun, hareketli parça hareketsizden daha dayanıksızdır.

MyFixGuide tarafından yapılan derinlemesine incelemede ortaya çıkarılanlarda kameranın hareket etmesini sağlayan mekanik parçalar rahatlıkla görülüyor. Görüntüde bir yay olsa da kamerayı asıl yükselten şey sağ taraftaki gümüş spiral vida. Yapısal olarak iyi birleştirilmiş gibi görünen akıllı telefon ne kadar iyi olursa olsun sonucu biliyorsunuz. Hareket eden parçalar, etmeyenlere kıyasla daha kolay bozulurlar.

Yapılan incelemede ortaya çıkan bir diğer donanım da piezoelektrik speaker sisteminin titreşim motoru. Standart akıllı telefonlardaki hoparlöre kıyasla bir motorla sesleri oluşturan Vivo Nex, Xiaomi Mi Mix serisinde de kullanılan teknolojiyi farklı bir bakışla kullanıyor. Akıllı telefonları gittikçe birbirinin aynısı olduğu şu zamanlarda donanımlar incelendiğinde ortaya çıkan bu farklılıklar sevindirici.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here