Vivo'dan dev kapasite RAM'e sahip yeni model

Firmanın yeni Xplay7 modeli için hazırlanan konsept tasarımda cihazla ilgili teknik detaylar yer alıyor

5.46 inch Quad HD çözünürlüğe sahip ekran, Snapdragon 802 Soc, 6GB RAM ve çift arka kamera sistemi bulunduran Vivo XPlay6, 2016 yılında açıklanmıştı. Firma geçtiğimiz yıl bu modelin yeni sürümunu duyurmamıştı fakat son bigilere göre Vivo, önümüzdeki günlerde Xplay7 modelini açıklayacak. Online ortamda çıkan telefonun görüntüsüne dair konsept çizimde, yeni cihazın teknik özelliklerine atıfta bulunuluyor.

Arka bölümde yer alacak dual kamera, büyüleyici çerçevesiz tasarım ve X20 Plus'ta olduğu gibi ekran üzeri parmak izi okuyucusu ile oldukça şık bir görünüm taşıyor yapılan konsept çalışması. 4K OLED ekran paneline sahip olacağı söylenen telefonun ekran-gövde oranı ise %92.9 olacak. Bu haliyle akıllı telefon piyasasında mevcut diğer telefonlardan daha yüksek bir orana denk geliyor. arka bölümde yer alacak olan kameraların Sony'nin 4X optik büyütme özelliğine sahip IMX kameraları olacağı iddia edilirken, güvenlik tarafında ise 'facial recognition 2.0 (yüz tanıma sistemi)' ve 'ekran içi tarayıcı' sistemlerinin yer alacağı belirtiliyor. Cihazı sıradışı kılan şey ise, Snapdragon 845 çipinin, 10GB RAM ile bir araya getirilmesi. Modelin temel seviye sürümü 256GB hafızaya sahipken, full kapasite sürümünün ise 512GB hafıza barındırması bekleniyor.

Bu teknik özellikler sayfasında belitilenler doğru çıkarsa, bir önceki modele oranla çok büyük bir atılım gerçekleştirecektir yeni model. Mi Mix 2, Asus ZenFone AR ve OnePlus 5T dahil olmak üzere piyasadaki en güçlü telefonların RAM'leri 8GB civarında. Bu durumda Vivo Xplay7 piyasanın ilk 10GB RAM'ine sahip telefonu olacaktır. 

Tabii belirtilen bu özellikler kurum tarafından doğrulanmadığı için, kesinlik arz etmiyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam