Ana sayfa Yazılım Virüslere karşı bilgisayarınızı koruyun

Virüslere karşı bilgisayarınızı koruyun

0

İnternet üzerinde binlerce virüs, solucan ve casus program bulunuyor. Kötü amaçlı bu programlar büyük zararlara yol açıyor. En başta bilgilerinizin güvenliği tehlike altına giriyor.
 

Güvenli internet adreslerini kullanıyor olabilirsiniz, fakat bilgisayarınızda antivirüs programı yoksa her an bir tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Bilgisayar kullanıcılarını bilgilendiren Pratik Servis, anti virüs programının faydalarını açıklıyor:
 

Antivirüs programları geliştikçe, kötü amaçlı yazılımlar da bilgisayarınızda güvenlik açıkları arar. Halka açık kablosuz ağları kullanmanız ve internetten sık sık dosya indiriyor olmanız virüslere davetiye çıkarır. E-posta bilgileriniz çalınabilir, özel hesaplarınıza ulaşamayabilirsiniz. Bankacılık işlemlerini internetten yapıyorsanız hesaplarınız tehlike altına girebilir. Bilgisayarınız üzerinden siber suç sayılan eylemler gerçekleştirilmiş olabilir.
 

Kimlik hırsızlığına ve siber suçlara karşı sizi koruyacak antivirüs programı seçiminiz önemlidir. Antivirüs programı seçerken bilgisayarınızın performansını düşürmemesine özen gösterin. Bazı anti virüs programları, bilgisayarınızın geç açılmasına ve işlemlerde yavaşlamaya neden olurlar.
 

İnternete giren çocuğunuz varsa, güvenli internet kullanımı için seçeceğiniz antivirüs programı da ona göre olmalıdır. Bilgisayarınızda yaptığınız genel güvenlik ayarlarının yanında, çocukların güvenliğine yönelik antivirüs programı kullanmanız zararsız görünen ama tehlikeli yazılımlar içeren sitelere karşı çocuğunuzu korur.
 

Kullanacağınız antivirüs programı, bazı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyar. Antivirüs programı için bilgisayarınızın gerekli özellikleri taşıyor olmasına dikkat edin. Kurulumu ve kullanımı kolay, hızlı tarama yapan, koruma seçenekleri geniş, bilgisayarınızı yormayan bir antivirüs programı seçin.
 

Bilgisayarınıza zarar veren virüs, solucan ve trojanlara karşı geliştirilmiş birçok antivirüs programı bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda lisanslı bir antivirüs programı kullanarak internetten gelecek tehlikelere karşı önlem alabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here