Ana sayfa İnternet Virgin Atlantic Teknoloji ile Uçuracak

Virgin Atlantic Teknoloji ile Uçuracak

0

Virgin Atlantic bundan altı hafta önce çalışanlarına, son teknoloji ile ilgili bilgilendirme amaçlı bir test programı uyguladı. Eğitimden geçen personeller Google Glass ve Sony SmartWatch ile yolcuların Londra Heathrow Havaalanına giriş çıkışlarını denetleyecek. Bu eğitim programıyla personele, üst sınıf müşterilerin, herhangi bir acil yardıma ihtiyacı olduğunda, nasıl ilk yardım yapılacağı ile ilgili bilgiler de verildi.

 

 

Virgin Atlantic bu tekonoji ile üst sınıf müşterilerin uçaklarına binmesini amaçlıyor. Bu teknoloji ile personel, yolcuların giriş-çıkış işlemlerini denetleyecek. Personeller aynı zamanda yolcularla ilgili son dakika, en güncel uçuş bildirimi, hava durumu, yerel olaylar ve onların ne kadar uzaklıkta olduğu ile ilgili bilgilere kendi yerel dillerine çevrilmiş şekilde ulaşacaklar.

 

 

Virgin bu programla var olma yollarını yenilediklerini, personelin bilgilerini özelleştirdiklerini, bu şekilde yolculara en iyi hizmeti vereceklerini ifade etti. Bu uygulama başarılı bir şekilde devam ettiği takdirde Google Glass ve Sony SmartWatch teknolojisinin, diğer havayolları şirketlerinde de kullanacağını, bu teknoloji ile birlikte uçuş fiyatlarını koruduklarını, var olan hizmeti en üst seviyeye taşımak istediklerini belirtti.

 

Google Glass“a geçmek isteyen şirketler, Google Gezginler Programına katılmaya devam ediyorlar. 1.499 dolar yaklaşık olarak 2000 YTL civarında olan Google Glass“ı kullanan firmaların başında Virgin Atlantic Havayolları yer almakta. Virgin Atlantic bu cihazla pilotların da bu teknolojiden yararlanmasını sağlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here