Ana sayfa Haber Vinnie Moore İstanbul Konseri ve Kliniği

Vinnie Moore İstanbul Konseri ve Kliniği

0

Melodileri ve Hızıyla Büyüleyen Gitar Virtüözü Vinnie Moore Yeniden Türkiye’de!

İlk albümlerinde neoklasik tarzdayken ilerleyen albümlerinde kendi stilini geliştirmiş olan Vinnie Moore özellikle hem hızlı hem de duygusal melodileri çalarken gösterdiği rahat tavırlarıyla ilgi çekmektedir.

14 Nisan 1964, New Castle, Delaware doğumlu gitar virtüözü. çocukluğu Jeff Beck, The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple ve Queen gibi grupları dinleyerek geçen Moore 14 yaşında gitar dersleri almaya başladı. Daha sonra kendi cover grubunu kurdu. Cover yapmayı bırakıp kendi şarkılarını besteleme zamanının geldiğini anladığında 4 kanallı bir kayıt cihazı alarak kendi düşüncelerini sese dökmeye başladı.
 

vinnie moore

Yaptığı demoyu bir müzik magazin dergisine gönderdiğinde Pepsi TV reklamında gitar solosunu çaldı ve gitar çalan eli görüntülenecek şekilde oynamayı başardı. Daha sonra Shrapnel ile ilk albümü olan Mind”s Eye yayınlanarak 100,000 kopyaya ulaştı. Time Odyssey, Meltdown ve Out Of Nowhere albümleriyle yerini sağlamlaştırdı.

“99 yılında klavyede; kendisi gibi sağlam bir gitarist olan ancak klavyede de bir o kadar usta olan Tony Macalpine bass gitarda; Satriani, Steve Morse gibi isimlerle çalışmış olan Dave LaRue ile birlikte The Maze albümünü çıkararak büyük ses getirdi. 2003 yılında Michael Schenker”in de bir dönem gitaristliğini yaptığı UFO”ya katılarak You Are Here ve The Monkey Puzzle albümlerini çıkardı. Gerek alternate gerekse de sweep picking tekniklerinde üst seviyede olan Moore melodik anlamda da keyif veren albümlere imza atmıştır. En son 2009 yılında “To The Core” adlı albüm yayınlayan Vinnie Moore, yeniden geleceği Türkiye için özel bir setlist hazırladı.

ülkemizde hatırı sayılır dinleyici kitlesine sahip Vinnie Moore ikinci kez geldiği Türkiye”de 24 Kasım akşamı İstanbul Jolly Joker İstanbulda, 25 Kasım akşamı da Ankara Yolcu Live”da sahne alacak.
 

BİLET BİLGİLERİ:

VINNIE MOORE Konser (Genel Giriş)
Sadece konsere girişi kapsamaktadır.
25TL
 
VINNIE MOORE Konser (VIP)
Sadece konseri balkondan izleme imkanını kapsamaktadır.
50 TL
 
VINNIE MOORE Konser + Klinik (Genel Giriş)
Konsere genel giriş ve klinik girişini kapsamaktadır.
60 TL
 
VINNIE MOORE Konser + Klinik (VIP)
Konseri balkondan izleme ve klinik girişini kapsamaktadır.
85 TL

Vinnie Moore Klinik Programı için tıklayınız.

 

 

VINNIE MOORE WORKSHOP

 

Solo çalışmalarının yanı sıra ALICE COOPER ve UFO gruplarıyla çalışmalarından da tanıdığımız VINNIE MOORE 2. kez geldiği İstanbul’da konser öncesinde müzikseverlere çok özel bir workshop / klinik sunacak.
 

Sınırlı sayıda müzikseverin katılabileceği klinikte Vinnie Moore başta kendine has shredding tekniği olmak üzere çeşitli çalış tekniklerini gösterecek, soracağınız sorularla teknikleri hakkında bazı detaylı bilgiler de alabileceksiniz. Ayrıca, sanatçıya müzik kariyeri, turne hayatı, albüm kayıt süreci gibi değişik konularda sorular yöneltebilirsiniz.
 

Klinik sonrasında kısa bir meet & greet gerçekleştirilecek, Vinnie Moore’dan imza alabilecek hatta birlikte fotoğraf da çektirebileceksiniz.
 

Kliniğin yeri MEPHISTO KİTABEVİ (İstiklal Caddesi No.125 Beyoğlu). 24 Kasım Perşembe akşamı saat 18.00’de gerçekleşecek kliniğin biletleri akşam Jolly Joker Balans’ta gerçekleşecek Vinnie Moore konseri biletleriyle birlikte 60 TL’dir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here