Ana sayfa Haber Vine uygulaması ekonomik engeller sebebiyle dirilemiyor

Vine uygulaması ekonomik engeller sebebiyle dirilemiyor

0

Teknoloji için uzun, normalde ise birkaç yıl önce son derece başarılı hale gelen Vine uygulaması, satın alınıp kapatılana kadar ekonomik olarak kurucusuna büyük katkılar sağladı. Uygulamanın ölümünün ardından bile hala devam eden kısa video kültürü, eski kurucunun uygulamayı diriltme fikrine güç verdi ve harekete geçildi. 

Altı ay önce bu işe yeniden başlayan eski kurucu ve CEO Dom Hofmann malesef fikrinin değiştiğin açıklayan bir gönderi paylaştı:

 

Beklenenden çok daha yüksek bir kullanıcı kitlesini de hesaba kattığımızda artık sadece ilk birkaç ay için bile maliyetlerin ne kadar yüksek olacağını tahmin edebiliyoruz. Bu miktar malesef kişisel olarak finanse edilemeyecek kadar yüksek. Uygulamaya olan ilginin bu kadar fazla olması aksi durumda karşılaşmayacağımız bir problemi daha ortaya çıkardı o da yasal ücretlerin yüksekliği. Problemlerin bunlarla kalacağını da hiç tahmin etmiyoruz. Uzun lafın kısası, V2 (Vine 2) projesi dışardan yatırım alan bir şirket olarak sürdürülmeli.

Dom Hofmann – Eski Vine Eş Kurucusu ve CEO

Eski CEO’nun da açıkladığı üzere uygulamaya olan talebin ve ilginin fazlalığı, uygulamanın bağımsız olarak yeniden canlandırılamayacak hale gelmesine sebep olmuş durumda. Vine 2’nin ortaya çıkışı bu açıklamayla birlikte “bilinmeyen bir süre boyunca” duraklatıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here