Ana sayfa Haber Vine fenomeni albüm çıkardı, satış rekorları kırdı!

Vine fenomeni albüm çıkardı, satış rekorları kırdı!

0

Sosyal medya sürekli olarak kendi yıldızlarını yaratıyor ve popüler kültür endüstrisine armağan ediyor. ülkemizde, Twitter’da yazdıklarıyla tanınıp kitap çıkartan, hatta gazetelerde ve dergilerde köşe yazarlığına başlayan, çektikleri kliplerle meşhur olan fenomenler ilk akla gelen örneklerden… Ancak, önceki gün Amerika’da yaşanan bir olay, işin küresel boyutunu da tam anlamıyla gözler önüne seriyor.

Video paylaşım servisi Vine‘de çektiği kısa klipler ve gitarıyla çalıp söylediği şarkılarla meşhur olan Shawn Mendes isimli genç, önceki akşam ilk albümünü, yine internet üzerinden, video-konferans sistemiyle gerçekleşen bir lansmanla tanıttı. Ve aynı anda, tam 37 dakika içinde Mendes’in albümü, iTunes Müzik mağazasında bir numaraya yükseldi. 

Dilerseniz Mendes’in hikayesini baştan okuyalım : Kanada doğumlu genç müzisyen, 2013’ün Ağustos ayında, video paylaşım servisi Vine’a, Justin Bieber’ın “As Long As You Love Me” isimli şarkısını gitarıyla çalıp söylerken çekilmiş altı saniyelik bir klip yükler. Sabah uyandığında klip tam 10 bin beğeni almıştır. Mendes ilk şaşkınlığı üzerinden attıktan sonra bunu fırsata dönüştürür ve Vine için özel klipler çekmeye başlar. Kısa süre içerisinde Vine’da 2.9 milyon, Twitter’da ise 1.5 milyon takipçiye ulaşır. Şöhreti hızla artar, ilk olarak “Life of the Party” isimli bir single yayınlar. Şarkı, Billboard’ın dünyaca ünlü Hot 100 listesine 24. sıradan giriş yapar.

Bu başarıların ardından geçtiğimiz günlerde Island Records etiketiyle ilk albümünü çıkartan Mendes, bunu yine internet üzerinden duyurdu. Genç müzisyen, Dallas’taki küçük bir stüdyodan, video-konferasn yoluyla hayranlarına canlı yayında seslendi. 30 dakikalık canlı yayında, albümünden dört şarkıyı akustik gitarla canlı olarak çalarak seslendiren Mendes, aralarda ise hayranlarıyla sohbet etti, stüdyoda selfie çekti ve Twitter’daki hashtag kampanyasına destek oldu.

Mendes için oluşturulan #ShawnToNumber1 hashtag’i kısa sürede Trend Topic olurken, bir rekor da iTunes’tan geldi. Albümün dijital olarak satışa konulduğu iTunes’ta tam 37 dakika içinde en çok satan albüm unvanına erişen “The Shawn Mendes EP” isimli albüm, iTunes Türkiye mağazasından da 2.99 TL’ye satılıyor.

Albümü dinlemek için : iTunes, Google   

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here