ViewSonic XG2402 Oyun Monitörü inceleme

1ms tepki süresi ve 144Hz yenileme oranı ile oyuncular için ideal bir monitör.

Bir süredir özellikle oyuncuların ilgisini çekmeye başlayan ürünleri ile karşımıza XG serisi ile çokça çıkan ViewSonic, bu ay incelememiz için bize bu serinin yeni üyesi 1ms tepki süresi, 144hz yenilenme oranına sahip XG2402 modelini gönderdi. Çok şık bir kutuyla gelen model kutudan çıkartınca da üzerimizdeki etkisini sürdürdü diyebiliriz.

İsterseniz önce XG serisinden kısaca değinerek başlayalım keza bu modelin çok benzeri bir model bir süredir satıştaydı. XG serisi ViewSonic ürün ailesinde oyuncuların ihtiyaçlarına göre şekillenen bir seri. XG2402 modeli özellikle günümüzde gerek ev kullanıcısı olan gerekse profesyonelce oyun oynamayı seven birçok kişi tarafından tercih edilen 24 inç boyutunda 1920x1080 Full HD çözünürlüklü TN panel ile geliyor.

Bildiğiniz gibi TN panel özellikle yüksek fps değerlerindeki oyuncuların en çok tercih ettiği panel tipi olarak karşımıza çıkıyor. Bu panelin en büyük avantajı 1ms tepki süresi ve 144hz yenilenme oranı ile birlikte geliyor olması. Bugünlerde çok popüler olan CS:Go, OverWacth veya PUBG gibi oyunların başından kalkmayanların yüksek fps değerlerinde en üst seviye performansı elde etmek için tercih ettiği en belirgin özellikler bunlar.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam