ViewSonic VX Serisi 32” Monitörler inceleme

Her iki monitör de canlı renkleri ile dikkati çekiyor, ihtiyacınıza göre tercih size kalmış.


 
32” aslında inceleme öncesinde biraz gözümüzü korkutsa da masamıza yerleştirdikten sonra inanılmaz derece kısa sürede alışmamızı sağladı. ViewSonic’in özellikle büyük ekranlarda daha verimli çalışmayı kolaylaştırmak üzere geliştirdiği ViewSplit uygulaması ile birlikte kullandığımız bu monitörler gerçekten bu ekranda istediğimiz içerikleri tek bir ekranda görmemizi sağladı. Eğer Windows tabanlı bir bilgisayar kullanıyorsanız uygulamayı ViewSonic sitesinden indirerek hazır şablonlarla veya kendi istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz şablonlarla çalışabilirsiniz. Bunu çok beğendik özellikle ekranı 4‘e bölerek her şeyi tek ekranda görerek çalışmak acayip derecede işimize yaradı. Sürekli geçiş yapmaktansa büyük ekran kullanmanın büyüsü bizi kendine bağlayıverdi. Fakat şu an Apple kullanıcıları için böyle bir opsiyon olmaması da biraz üzücü. Umarız yakın zamanda gelir. 
 
Tabi malum monitörleri incelerken uzun süre karşısından kalkamadık neredeyse tüm işlerimiz için kullandık. Daha önceden de incelediğimiz ViewSonic monitörlerde olan, göz sağlığını korumak için geliştirilmiş teknolojilerin bu modellerde de olması bir o kadar işimize yaradı. Özellikle mavi ışığa karşı duyarlıysanız menüden istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Böylece tüm mesai boyunca bile karşısında olsanız baş ağrısını tetikleyen mavi ışığa daha az maruz kalıp huzurla çalışıyorsunuz. 
 
2 modelde de kutu içinde güç kablosu, HDMI kablosu ve ses kablosu çıkıyor. VX3211-2K-MH modelinde farklı olarak display port bağlantısı geliyor ama 2 modelde de HDMI ve VGA bağlantıları da mevcut. Yine 2 modelde de 2 adet 2.5 watt’lık hoparlör olması hoşumuza gitse de harici ses sistemi kullanıyorsanız buna ihtiyaç duymayabilirsiniz. 
 
Genel kullanım deneyimimizi özetlersek, aynı boyutta farklı çözünürlük seçenekleri olmasını beğendik. Kullanım amacınıza göre farklılaşması, renk derinlikleri ve ViewSplit uygulaması gayet başarılı. Eksikleri arasında bir de yükseklik ayarı olmamasını sayabiliriz. 

Fiyatları: 1,399 TL (VX3211-MH FHD) ve 1,699 TL (V3211-2K-MH 2K)

 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam