ViewSonic VX Serisi 32” Monitörler inceleme

Her iki monitör de canlı renkleri ile dikkati çekiyor, ihtiyacınıza göre tercih size kalmış.

Bu ay test merkezimize ViewSonic‘in piyasaya yeni sürdüğü VX serisi 32” monitörler konuk oldu. Öncelikle şunu belirtelim VX3211 koduyla 2 farklı çözünürlükte iki model inceledik; VX3211-MH 32” Full HD çözünürlüğe sahip, VX3211-2K-MH ise yine 32” 2560x1440 yani 2K WQHD çözünürlüğe sahip monitörler. 
 
Bir monitörü monitör yapan en önemli parça tabi ki panelidir, ViewSonic‘in SuperClear olarak ifade ettiği IPS panel ile birlikte geliyor bu 2 model de. Fakat, 2 monitör paneli arasındaki en belirgin fark şu; VX3211-MH FHD modeli gerçek 8-bit ile 16.7 milyon renk sunarken, VX3211-2K-MH 2K çözünürlüklü modeli ise 8-bit + FRC ile 1.07 milyar renk desteğini beraberinde getiriyor. Buradan anladığımız kadarıyla yüksek çözünürlüklü modellerinde özellikle daha yumuşak renk geçişlerine ihtiyaç duyan kullanıcılarına göre tasarlamışlar. Apple Macbook kullanıyorsanız retina display ile birlikte ekranınızı genişletebileceğiniz ideal alternatif olabilir. Full HD modeli ise geniş ekranda işinizde veya film izlerken ya da arkadaşlarınız gelince konsolda takılalım keyifli zaman geçirelim tarzında bir model olmuş. 
 
Yukarıda belirttiğimiz gibi monitörler IPS panele sahip. IPS panele sahip monitörlerin sunduğu en büyük avantajlar arasında olan her açıdan renkleri doğru göstermesi de renkleri tüm canlılığıyla görmemizi de sağlıyor. Hele ki TN panele alışkın birisiyseniz IPS panele bakınca göreceğiniz renk canlılığı aklınızı başınızdan alabilir. Film izlemeyi sevenlerdenseniz hem büyük ekran hem canlı renklerin keşişim kümesi keyfinize keyif katabilir. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam