Ana sayfa Donanım Viewsonic”ten ultra ince Viewbook

Viewsonic”ten ultra ince Viewbook

0

Viewsonic ile mobilite ve performans bir arada

Bilgisayar çevre birimleri üreten, özellikle monitörleri ile tanınan Viewsonic, bilgisayar pazarına giriyor.  Viewsonic’in üreteceği dizüstü bilgisayarların en büyük farkı rakiplerinkinden daha ince olması.

17 mm inceliğindeki Viewsonic laptoplar, MaBook Air’den bile daha ince olarak dikkat çekiyor. İlk model, 1,6 kg ağırlığında, siyah veya gümüş magnezyum kasası ve 13,3 inçilk ekranıyla boy gösterecek. Intel CULV işlemcisi ile ciddi derecede enerji tasarrufu sağlıyor. Boyutları notebooklara oranla küçük olsa da, DVD yazıcısı, parmak izi okuyucusu ve çoklu dokunmatik touchpad ile mobiliteyi ergonmiyle buluşturmayı başarıyor.
 


 
Diğer Viewbook notebook’lar 12,1, 13,3 ve 13 inç büyüklüğünde geliyor: Modeller ise ViewBook 120, 130 ve 140 olarak adlandırılmış. Viewsonic burada da CULV platformuna başvuruyor. Mesela ViewBook 120 iki çekirdekli Intel Celeron SU2300 ile çalışacak. Diğer bağlantı noktaları arasında 7 in 1 kart okuyucu, HDMI ve VGA çıkışı bulunuyor.
Windows 7 işletim sistemi yüklü olarak Ocak sonunda piyasaya sürülecek Viewsnoic’lerin fiyatı konusunda ise net bir bilgi verilmiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here