Ana sayfa Haber ViewSonic”ten ultra hafif iki yeni projeksiyon cihazı

ViewSonic”ten ultra hafif iki yeni projeksiyon cihazı

0

LED ekranların ve LED‘lerin oluşturduğu görüntüler, ekranlar büyüdükçe epileptik rahatsızlıklara neden olabileceği görüntü teknolojisi uzmanlarının üstesinden gelmeye çalıştığı bir konu. Evlerimize giren LED TV’lerden çok, projeksiyon cihazlarındaki ve konser – etkinlik alanlarındaki LED ekranlar bu rahatsızlıkları tetiklediği kesinleşmişti. Bu problemin üstesinden gelmek isteyen tasarımcılar farklı mühendislik çözümlerine gitti ve büyük oranla bu sorun çözüldü. LED’lerin neden olabileceği sağlık riskleri ayrıca projeksiyon cihazlarında da bulunuyor. Yeni nesil cihazlarda bu risk yarıya indirilse de, tasarımcılar ve mühendisler bu konunun üzerine gitmekte kararlı.

ViewSonic, bu doğrultuda iki farklı yeni projeksiyon cihazı üretti. Hem ev hem de iş yerleri için özel tasarlanan PLED-W600 ve PLED800 ürünleri, hafifliği, parlaklık seviyeleri ve opsiyonel kablosuz görüntü aktarım imkanlarıyla yüksek kalite anlayışı sunuyor.

ViewSonic‘in opsiyonel kablosuz görüntü aktarım imkanları için entegre MHL destekli HDMI girişlerine sahip iki farklı cihaz, iş hayatına sunduğu pratik çözümler ile birlikte taşınabilirliği sayesinde evler için de kullanım şansı veriyor.

 

ViewSonic‘in ailesine yeni katılan 798 gram’lık cihazı PLED-W600, 600 lümen parlaklık değeri, 898 gram ağırlığındaki PLED-W800, 800 lümen parlaklık seviyelerine ulaşabiliyor. Microsoft Office, PDF gibi farklı formatlardaki dosyaları SD kart, USB bellek üzerinden çalıştırabilen PLED-W800, HDMI/MHL girişleri ile Miracast ve DLNA özellikleri ile akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve oyun konsollarının yanısıra dijital kameralarda da kullanılabilir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here