Ana sayfa Donanım ViewSonic 4K UHD Monitör Serisi

ViewSonic 4K UHD Monitör Serisi

0

Viewsonic hem görsel tasarımla uğraşan profesyonellere hem de multimedya kullanıcılarına yönelik yeni 4K serisini tanıttı. Konu profesyonellik olunca olması gereken en akıcı ve doğal renk performansına sahip modeller ile multimedya kullanıcılarına hitap edendiğer Ultra HD modeller görme deneyiminizi bir üst seviyeye çıkaracak.

 

Seride standart olarak bulunan özellikler

Bu seride standart olan Ultra HD (3840×2160) çözünürlüğe sahip monitörler göreceklerinizin detayını daha da arttırarak yeni bir görsel deneyim yaşamanızısağlıyor. üstelik bununla birlikte HDMI2.0 ve DisplayPort1.2a video standartları sayesinde 4K çözünürlükte 60Hz görüntü yenileme hızına ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede sadece durağan görüntülerde değil hareketli görüntülerde de 4K keyfini sürdürebiliyorsunuz.

Tüm monitörler göz yorulmasını engelleyen Flicker-Free ve Blue Light Teknolojileri ile enerji tasarrufu sağlayan EcoModuna ve ENERGY STAR, EPEAT Silver gibi sertifikalara sahip. Bu özellikler hem göz sağlığınıza hem de bütçenize yarar sağlıyor.

 

SuperClear Panel

SuperClearPanel Teknolojisi (seçili modellerde) ile akıcı ve doğal renk performansının yanında yüksek parlaklık ile geniş görüş açısı sunuyor. ViewSonic 4K UHD monitörlere farklı açılardan da baksanız size aynı görüntü kalitesini geniş görüş açısı ile birlikte sunuyor.

 

MultiPicture Fonksiyonu

Seçili modellerde olan MultiPictureözelliği Ultra HD’nin muhteşem çözünürlüğünden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor. Kullanıcıların farklı kaynaklardan gelen görüntüleri dört bölünmüş pencerede görüntülemelerine olanak sağlayarak çalışma alanını genişletiyor. Bu özellik ile orijinal kaynaklardan gelen görüntüler bozulmaya uğramadan farklı en-boy oranları ile yüksek çözünürlükte görüntüleniyor.

 

 

Delta E nedir?

Delta E, insan görüşünün algıladığı iki renk arasındaki farkı ilişkilendiren standart hesaplama ölçüsüdür. Bu farkın miktarını belirten Delta E standardı, bir tolerans düzeyinin belirlenmesini sağlayan (L*a*b koordinatlarına göre) karşılaştırma noktasından sapmayı ölçmekte kullanılır. Genel anlamda, Delta E sayısı ne kadar azsa ekran, ürettiği rengi girdi rengine o kadar yakından eşleştirir.

 

VX2475Smhl-4K

Oyuncular, gündelik kullanım ve fotoğrafçılar için ideal 4K monitör

 

2ms tepki süresine sahip bu model özellikle RTS, aksiyon oyunları veya hareketli sahneler içeren filmlerde görüntülerin hızlı değişmesi sonucu oluşan çizgilenmeler ve ghosting ( hayalet görüntü efekti ) etkilerinin azaltması ile daha akıcı ve yumuşak görüntü geçişleri sağlıyor

ViewSonic”in VX2475SMHL-4K monitörü, içeriğinizi görüntülemek ve görüntü rengi oluşturmayı işlemek için gerçek 8 bit renk motoru kullanıyor. 8 bit renk motoru, sinyal kalitesini düşürmeden giriş sinyallerini işleyerek gerçek hayattakine benzer görüntü kalitesi sağlıyor ve böylelikle 16.7 milyon renk oluşturarak size en doğal ve akıcı renk kalitesini sunuyor

Cılız bir ses çıkışına sahip olan dizüstünüzde dizi ya da film izlemek istediğiniz senaryoda cihaza bağlayacağınız VX2475Smhl-4K monitör sahip olduğu dahili 2x3W ‘lık hoparlörleri sayesinde multimedya keyfinize ara verdirmeden görevini başarılıya yerine getiriyor.

 

Kimler için İdeal

 •         Fotoğrafçılar

 •         Grafik tasarımcılar

 •         Oyun

 •         Multimedya ve eğlence uygulamaları için ideal seçimdir

 

VP2780-4K

CAD/CAM uygulamaları, profesyonel fotoğrafçılar, mimarlar ve video prodüksiyoncularının tercihi

 

ViewSonic ‘in profesyoneller için tasarladığı VP2780-4K endüstri lideri olarak CAD/CAM, fotoğrafçılar, grafik tasarımcıları, video düzenleyicileri, mimarlar, baskıcılar ve diğer tasarım uzmanlarının yüksek renk standartlarını karşılamak için tasarlanmış eşsiz bir 4K monitör

Endüstri lideri olarak 3 yıl “0” piksel garantisi sunuyor. Bu sayede 3 yıl boyunca herhangi bir zamanda 1 adet bile ölü piksel oluşursa ViewSonic bunu ücretsiz olarak değiştirebiliyor.

Etkileyici 10bit renk işlemcisi ile VP2780-4K 1.07 milyar üzerinden farklı renkleri işleyerek, profesyoneller için akıcı ve doğal renk geçişlerinin yanında her türlü uygulama için keskin ve net görüntü sunuyor. Delta E≤2 renk doğruluğuna sahip olan VP2780-4Kher zaman doğru renkleri almanızı garanti ediyor.

SuperClear Teknolojisi H-IPS yüksek kaliteli paneli ile akıcı ve doğal renkleri sunuyor. 100% sRGB, 99% EBU, 80% AdobeRGB ve 75% NTSC renk kapsama oranının yanında, 10 bit renk desteği, 14bit renk işlemcisi, 3D LUT ve Delta E≤2 değeri ile kaydettiğiniz görüntüleri render işleminden sonra da etkileyici renk kalitesiyle görebilirsiniz.

Görsel tasarım profesyonelleri için piyasada bulabilecekleri en doğru renk ve detay özelliklerine sahip olan VP2780-4K işinde fark yaratmak isteyen her profesyonelin kullanması gereken bir model olarak öne çıkıyor ayrıca Workstation dizüstlerinizle en mükemmel uyumu bu model sağlayacaktır.

 

 

Kimler için İdeal

•             Post-prodüksiyon kullanıcıları

•             Mimarlar

•             Masaüstü Yayıncıları

•             CAD/CAM uygulamaları kullanıcıları

•             Fotoğrafçılar

 

VG2860Mhl-4K

Kurumsal çözümler için ideal ve giriş seviyesi CAD/CAM uygulamaları için bire bir.

 

VG2860Mhl-4K sahip olduğu 10bit renk işlemcisi ile 8bit renk desteği olan bir monitöre göre 64kat daha fazla yani 1.07 milyar renk üretebiliyor. Bu sayede gerçek hayattakine benzerdoğru ve doğal renklere sahip görüntü kalitesi sunuyor. 2ms yüksek hızlı tepki süresi ile VG2860Mhl-4K, hem hareketli sahneler için yumuşak geçiş sunarken, MultiPicture fonksiyonu ile aynı anda ekranı 4’e bölerek 4K çözünürlüğün tüm detaylarına hakimolmanızı sağlıyor.

VG2860Mhl-4K, geniş kullanım alanı sunmasını sağlayan mini bilgisayar monte aparatı ile birlikte geliyor. Bu benzersiz tasarım ile monitörünüz All-in-One bilgisayarlarına benzer birşekil alıyor. Pivot, yükseklik ayarı, kendi etrafında dönme ve eğilme gibi ergonomik özellikleri sayesinde görsel tasarım işleri üzerinde çalışanlara büyük bir rahatlık vadediyor.

 

 

Kimler için İdeal

•             Gündelik ve multimedya kullanımları

•             Kurumsal ve ofis kullanıcıları

•             Masaüstü Yayıncıları

•             CAD/CAM uygulamaları kullanıcıları

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here