Video düzenlemek için en uygun laptop’lar

Editörlerimiz video düzenleme işinde kullanabileceğiniz en uygun laptop modellerini seçti

İster kedinizin son garip hareketleri hakkında hızlı bir video hazırlıyor olun, ister büyük şirketler için reklamlar üreten profesyonel bir videografiker olun, yolda olduğunuz sıralarda bir videoyu düzenlemek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, video düzenlemenin bazı çok özel gereksinimleri de vardır, verimli ve kabul edilebilir bir performansla gerçekleştirilecekse belirli özellik ve yetenekler gerektirir. Bu nedenle video düzenleme için kullanılabilecek iyi dizüstü bilgisayarlardan küçük bir derleme yaptık.

Dell XPS 15
Dell'in dizüstü bilgisayarı, sağlam bir alüminyum şasi ve rahat kullanılan karbon fiber klavye seti ile oldukça iyi bir yapıda. Ayrıca, Intel'in yedinci nesil dört çekirdekli i7-7700HQ işlemcisi gibi oldukça ciddi güçlü bir desteğe sahip. Bu, video kodlama gibi şeyler için ciddi bir güç sağlayabilen, hızlı ve tam güçlü (45 watt) bir işlemci. XPS 15 ayrıca, canlı düzenleme ve kodlama performansı ile önemli ölçüde yardımcı olan bir Nvidia GeForce GTX 1050 GPU ile de geliyor. Tüm bu güçlerle Dell, prizden uzun süre uzak kalabilmeniz için büyük bir 97-watt saatlik pil seçeneği sunuyor.

Dell ayrıca XPS 15'i, IGZO panel teknolojisini kullanan çok yüksek kaliteli bir 15.6 inçlik 4K UHD ekran ile birlikte sunuyor. Bu sadece net ve parlak değil aynı zamanda Adobe RGB renk alanının tam olarak kapsanması, iyi seviyede doğruluk ve mükemmel bir görüş açısı ile yüksek performans sağlaması anlamına da geliyor. Bir Full HD ekran kullanmak istiyorsanız, Dell orada da sağlam bir kalite ile isteklerinizi karşılıyor. 4K UHD ekran da dokunmatikliği destekliyor, bu da hoş bir kolaylık. 

XPS 15, giriş seviyesi bir i3-7100H işlemci ile yukarıda bahsedilen i7-7700HQ’ye kadar, 32GB'a kadar RAM, 1 TB'a kadar çok hızlı PCIe SSD depolama ve olağanüstü 4K UHD ekranla yapılandırılabiliyor. Windows 10 Hello yoluyla güvenli giriş için parmak izi tarayıcısı seçeneğine sahip bir klavye ve dokunmatik pad’in yanı sıra Thunderbolt 3 desteğine sahip bir USB-C’yi içeren, yüksek hızlı bağlantı sağlayan bir makineye sahip oluyorsunuz. 

Dell XPS 15, Mart ayında XPS 15 2-in-1 ile değiştirilecek. Yeni model genel olarak benzer özelliklere sahip olacak, bu yüzden de video düzenleme için daha iyi olacağını umuyoruz.

Ekran: 1080p veya 4K UHD 
İşlemci: Core i7-7700HQ 
GPU: Nvidia GTX 1050 
RAM: 32GB 
Depolama: 1TB PCIe SSD 

Dell XPS 15 Satış Fiyat: 7,719 TL’den başlıyor

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER