Ana sayfa İnternet Video arşivimiz 5 yaşında (Video)

Video arşivimiz 5 yaşında (Video)

0

Youtube’un geçirdiği evrimi videoda izleyin
 

Youtube deyince birçoğumuzun aklına, internet sitesinden çok, yemek, içmek gibi bir hayati ihtiyaç geliyor. En büyük video paylaşım sitesi 2005 yılında kurulduğunda bu yana hayatımızın bir parçası haline geldi. Tabii biz bunun sadece ilk 3 senesine şahit olduk. İşte Youtube’la geçen 5 yılın videosu. İzleyin…

Dünyaca  ünlü video paylaşım sitesi YouTube 5. yaşını kutluyor. 2005 yılında kurulduğundan  bu yana büyük bir aşama kaydeden ve istediğimiz birçok videoyu bulduğumuz site, 2 yıldır yasaklar nedeniyle Türkiye’de aktif değil. 

Facebook, Twitter gibi sosyal ağlardan önce de var olan, hatta belki de onlara ilham kaynağı olan video paylaşım devi aslında bir internet sitesinden çok daha fazlası. çünkü internet yaygınlaşmaya başladığında bu yana insanlar toplumdan daha kopuk ve bireyselliği ön plana alan bir yaşam şekli geliştirdi. Ama Youtube’la beraber insanlar hayatını, kendisini ve sevdiği şeyleri tüm dünyaya açarak eksik kalan sosyallik kısmını yine internet üzerinden giderir oldu. İşte Youtube tam da bu noktada önemli bir misyon yüklenerek pekçok sosyal projesine ön ayak oldu.

2 senedir Türkiye’de (her ne kadar illegal yollarla bağlanılsa da) Youtube’den uzak kalan bir milletiz. İyisi kötüsü bir yana “Uruguaylı yönetmen Fade Alvarez 300 dolara çektiği kısa filmi Youtube üzerinden yayınlayarak Hollywood kapısına dayanmışken, neden Türkiye’de benzeri yetenekler harcansın?” diyerek sizi sitenin 5 yılda geçirdiği evrimi izlemeye davet ediyoruz.
 

2 yıldır devam eden Youtube yasağı hakkına ne düşünüyorsunuz? Bu bizim için bir avantaj mı dezavanaj mı? Youtube internet sitesi olmanın dışında bir fırsat dünyası mı?
Bu konuyu forumda tartışalım

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here