Ana sayfa Donanım Vestel”in 4 ürününe 4 ödül

Vestel”in 4 ürününe 4 ödül

0

Vestel Good Design Award’a layık görüldü

Vestel, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden “Good Design Award”da 2 LCD TV, uzaktan kumanda ve TV arayüzü olmak üzere dört ürünü ile 2009 ödülüne layık görüldü. Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü Müdürü Burak Emre Altınordu, Vestel”in geçen yıl da Good Design ödülünü kazandığını hatırlatarak, bugüne kadar aldıkları  pek çok uluslararası tasarım ödülüyle bu alandaki üstünlüklerini dünya çapında kanıtladıklarını ifade etti.
 
 
 
Yandan bakıldığında oldukça ince bir görünüme sahip olan Slim and Thin LCD TV, siyah ve bordo olmak üzere derinlik hissi sağlayan yenilikçi bir uygulamayla farklı renk seçeneklerine imkan verecek şekilde tasarlandı.  Good Design”da ödül kazanan diğer bir ürün Wave uzaktan kumanda, dalgayı anımsatan bombeli yapısıyla uzaktan kumanda kategorisine farklı bir yaklaşım getiriyor. ödüllü Pearl TV kullanıcı arayüzü ise, şık görünümlü ve kullanımı kolay menü tasarımıyla dikkat çekiyor.

Endüstriyel tasarım alanında dünyanın en önemli birliklerinden Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi’ne Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek kurumsal üye olan Vestel, geçtiğimiz yıl da aynı yarışmada LCD TV tasarımı ile bir ödül almıştı. Vestel son iki yılda uluslararası tasarım yarışmalarında toplamda 10 ödüle ulaştı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here