Ana sayfa Haber Veri güvenliğinde Machine Learning”e doğru: XGen

Veri güvenliğinde Machine Learning”e doğru: XGen

0

Trend Micro, veri güvenliğinde ‘bilinmeyenlerin bilinmesi’ üzerine geliştirdiği XGen güvenlik teknolojisi, machine learning prensiplerine bağlı kalarak, yeni nesil güvenlik çözümü oluşturdu. XGen teknolojisinin, ağ ve hibrit bulut ortamlarını da içeren tüm Trend Micro çözümlerinde etkin hale gelmesi ile, her bir güvenlik katmanına göre optimize edilebilen, tehditleri öğrenerek durmaksızın kendi kendini geliştiren, bilinen ve bilinmeyen tüm tehditlere karşı hazırlıklı bir güvenlik katmanı oluşturmayı hedefledi.

Trend Micro tarafından geliştirilen ve tüm çözümlerine güç veren XGen güvenlik konsepti, yüksek duyarlılıklı makine öğrenimi teknolojisini tehdit koruma teknikleriyle birleştiriyor. Bu sayede tüm güvenlik katmanlarındaki güvenlik boşluklarını dolduruyor ve tehdit önleme teknolojilerinin doğru zamanda ve doğru durumda kullanılmasını sağlıyor.

XGen teknolojisinin en büyük artılarından bir diğeri ise makine öğrenimi özelliğinin yanında sunduğu ve farklı jenerasyonların tehdit çözümlerini bir araya getiren çok yönlülüğü. Bugün gelecek nesil tehdit engelleme sistemlerinin birçoğu bir ya da iki farklı çözümü bir arada sunabildiği için günümüzün sürekli değişen tehdit atmosferinde mutlaka bir ya da daha çok noktanın açıkta kalmasına neden oluyor. Gerçek anlamda etkili bir güvenlik çözümü ise tamamlayıcı çözümler içeren çok katmanlı bir yapıya gereksinim duyuyor.

Trend Micro”nun bu alanda ortaya koyduğu eşsiz yaklaşım ile zararsız veriler ve tehditler hızlıca ayırt edilebiliyor. Uygulama kontrolü, güvenlik açığı engelleme, kum havuzu, davranış analizi ve makine öğrenmesi gibi gelişmiş teknolojiler kullanan XGen, hızlı ve isabetli bir şekilde tehditleri saptayabiliyor.

Firmanın amacı, istenmeyen mailleri engellemek, web itibarı hesaplamak ve zararlı sosyal medya aktivitelerini durdurmak için 10 yılı aşkın bir süredir makine öğrenimi teknolojisini kullanıyor. Bunu çok daha üst bir seviyeye taşıyan Trend Micro, XGen teknolojisini kullanarak hem dosyalar çalıştırılmadan önce hem de dosyalar çalıştığı sırada statik karakteristiklerini analiz ederek önceden zararlı olup olmadığı bilinmeyen bu dosyaların tehdit olup olmadıklarını anlayabiliyor.

Bazı zararlı dosyalar sadece çalıştırıldığı zaman zararlı hale gelebileceğinden, XGen“in kullandığı bu yöntem dosyaları çalıştırılmadan önce tarama yapan çözümlere kıyasla adeta devrim yaratıyor. Yüksek duyarlılıklı makine öğrenimi özelliği sayesinde karşılaştığı tehditleri öğrenerek adeta kendini eğiten XGen teknolojisi, Trend Micro Küresel Smart Protection Network desteği sayesinde her gün karşılaşılan milyarlarca tehdit bilgisini de analiz ederek oldukça isabetli sonuçlar veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here