Ana sayfa Mobil Ve sonunda Android iPhone OS”u geçti

Ve sonunda Android iPhone OS”u geçti

0

Mobil internet trafiğinde iPhone ikinciliğe düştü
 

AdMob tarafından yayınlanan 2010 Mart istatistikleri, cep telefonu piyasasındaki gelişmeleri gözler önüne seriyor. Online reklamcılığın büyük önem kazandığı günümüzde, cep telefonları da kritik bir mecra haline gelmiş durumda. özellikle Amerika pazarı, dünya çapındaki gelişmelerin öncüsü olduğu için dikkatle takip ediliyor. Araştırmanın ortaya koyduğu en önemli sonuç, ABD’deki mobil internet trafiğinde Android işletim  sistemli  cihazların, iPhone OS kullanan cihazları  ilk kez geride bırakmış olması.

Google’ın Android işletim sistemi, trafikte Apple’ın iPhone işletim sistemini geride bırakmış durumda. Android’in pazar payında büyük ve hızlı bir yükseliş yaşanıyor. Bunun temel sebebi, Android işletim sistemini seçen cep telefonu markalarının ve piyasaya sürülen modellerin artması.

 
HTC de Andriod modelleriyle beğeni kazanan ve tüketicilerin gözünde yükselen bir marka. Motorola Droid ve CLIQ modelleri de Android payının yüzde 44’üne sahip. HTC yüzde 43 ve Samsung ise yüzde 9 payla piyasadaki rakamları yükseltiyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here