Ana sayfa Haber Vampyr oyunu için yeni bir oynanış videosu yayımlandı!

Vampyr oyunu için yeni bir oynanış videosu yayımlandı!

0

Life is Strange oyununun geliştiriciliğini yapan Dontnod Entertainment, karşımıza yeni bir aksiyon ve rol yapma oyunu ile çıkıyor. Vampyr adı ile piyasaya çıkacak bu oyun Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirildiği söylenmişti. Duyurulduğu günden beri oyuncular tarafından merakla beklenen oyun, PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında yer alacak. Oyunda sadece tek kişilik modu bulunacak. İlk olarak Kasım 2017″de piyasaya sürülmesi beklenen oyun, hazır olmaması nedeni ile erteleme almıştı. Son yapılan açıklama ile oyunun 5 Haziran 2018″de çıkacağı söylendi.

1918 yılında Londra”da geçen oyunda, savaştan sonra evine dönmüş fakat burada ısırığa maruz kaldıktan sonra vampire dönüşen doktor, Jonahthan Reid karakterini  kontrol edeceğiz. İçinde bulunan hemen karakteri öldürebilme özgürlüğü sağlayan oyunda, kimi, nasıl öldüreceğimiz ya da kimi öldürmeyip kurtaracağımız tamamen bizlere bırakılmış durumda. İşlenen her cinayetin, şehirdeki güvenlik seviyesinin artmasına neden olacağı, dolayısıyla oyunun git gide zorlaşacağını belirtmek gerek. Bu özelliğin de oyuna çok yönlülük ve çeşitlilik katacağı aşikar.

Oyun içinde verilen her karar, öldürmeye ya da kurtarmaya karar verdiğimiz her kişinin, oyunun gidişatı üstünde ciddi etkileri olacağı belirtiliyor. Mekanik olarak eskiye, yani yakın dövüş mekaniklerine ağırlık verildiği söylenerek, aksiyon sahnelerinde oyuncuyu heyecanlandıracak çeşitliliğin olduğu da belirtiliyor. Hem yakın hem de uzak mesafe silahlarının bulunacağı oyunda, firmanın atmosfer konusunda başarılı bir işe imza attığı ise yayımladığı videolarda görünüyor. Vampyr oyununa hiçbir ek paketin gelmeyeceğini, firmanın oyunculara tam bir deneyim sunmak istediğini belirtelim. Şimdi sizleri son yayımlanan 6 dakikalık oynanış videosu ile baş başa bırakıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here