Ana sayfa Donanım Vaio TT21

Vaio TT21

0

Yüksek performansın yeni tanımı

Sony, geliştirdiği yeni VAIO TT21 modeli ile dizüstü bilgisayar deneyiminin geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. Yeni VAIO TT21 modelinde, hard diskte kullanılan mekanik disk teknolojisinin yerine kendisinden tamamen farklı ve potansiyeli oldukça yüksek olan SSD (Solid State Drive) yani Katı Halli Sürücü kullanılıyor. Mekanik operasyonu olmayan SSD, flaş bellekler gibi çalışarak sabit sürücü performansını artırıyor. Böylece bilgisayar çok daha hızlı açılıp kapanıyor, dosyalar çok daha hızlı okunup yazılıyor. Hareket eden parçaların bulunmaması SSD”yi geleneksel sabit sürücülere göre daha dayanıklı ve güvenilir kılarken, daha düşük güç tüketimi, daha düşük ısı üretimi ve daha sessiz çalışmanın yanında daha uzun ömür vaat ediliyor.

Son derece hafif ve kompakt tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan VAIO TT21 modeli 8.5 saate kadar uzayan pil ömrü ve gösterdiği yüksek performans ile göz dolduruyor.  Performanstan ödün vermeden uzun pil ömrüne erişmenin arkasında akıllı pil yönetimi başlığı altında toplanan birçok özel teknoloji bulunuyor.
Ortam ışığına göre ekran ışığını ayarlayan ışık sensörü sayesinde yüzde 15″e varan güç tasarrufu, pil ömrünü daha verimli kullanmaya yarayan “Pil Bakımı” (Battery Care) fonksiyonları, özel güç tüketim yönetimi gibi özellikler sadece bunlardan birkaçı. VAIO TT21 sadece pil ömrünü geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda özel Hızlı ?arj (Quick Charge) teknolojisi ile de şarj süresini yüzde 25 kısaltıyor.

Küçük boyutlarına rağmen HD keyfi için HDMI çıkışı da bulunan seri, film izleme keyfini arttırmak için yüzde yüz renk gerçekçiliği ile geliştirilmiş 11.1inç X-black LCD ekran teknolojisini gerçek geniş ekran 16:9 formatı ile sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here