Ana sayfa Haber Vaio Toshiba ile ortaklığa gidiyor

Vaio Toshiba ile ortaklığa gidiyor

0

Bloomberg’ün haberine göre Vaio, Toshiba’nın bilgisayar departmanı ile ortaklığa gidiyor. Söz konusu ortaklıkta satın alma veya dev paralarla tanıtılan bir proje ürünü değil. İsim ortaklığını içeren bu söz konusu duruma göre, Toshiba’nın dizüstü bilgisayarlarında artık ağırlıklı olarak (Sony’deki gibi) Vaio’nun damgası öne çıkacak. 

PC tedariği konusunda Toshiba, üst seviyeleri zorlarken geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen şirket toplantısında CEO’nun görevinden alınmasına yönelik kararlar ve yüklü bir miktarda borç beyan edilmesi kararını alındı. Ardından düzenlenen bir basın toplantısıyla da bu duyurular gerçekleştirildi.öte yandan konunun bir de firmaların daha agresif olduğu Amerika kıtasına ve Uzak Asya’daki rekabet boyutu var.  Vaio, Lenovo, Sony’nin bu bölgelerde epeyce hakim olduğunu düşünürsek, dizüstü bilgisayar pazarında yeniliklere açılacaklar.

Konunun Fujitsu ayağının detaylarında Toshiba’yla kıyaslandığında farklı bir durum yok. Aslında Toshiba PC donanımı-bileşenleri konusunda gayet iyi. SSD konusunda da liderliği başka bir firma ile epeyce zorluyorlar. Görünüşe göre bu 3 farklı şirket, farklı pazarlara açılmak adına birbirilerinin isimlerini kullanacaklar.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here