Ana sayfa Donanım Uzun yolda Hi-Fi keyfi

Uzun yolda Hi-Fi keyfi

0

Uzun yola çıktığınızda müzikten uzak kalmayın…
 

Kavurucu sıcak, koyu asfalt, ince uzun şerit çizgileri ve yollar… Yaz tatiline arabayla çıkanlar bilir ki, uzun yolda araba kullanmak büyük bir özveri ister. Saatlerce dikkati elden bırakmamak, güvenlikten ödün vermemek ve sorunsuz bir seyir gerçekleştirmek kolay bir iş değildir. Gerek sürücüler gerek arabadaki diğer kullanıcılar uzun yol esnasında biraz olsun rahatlamak için müzik dinlemek ister.
 
hi-fi
 
Bu yüzdendir ki “yol şarkıları” diye bir kavram oluşmuş durumda. Dinlediğimiz müzikler, moralimizi yüksek tutan şarkılar olmalı. Böylece yollara göstereceğimiz özveri de hiç düşmeyecektir… Biraz müzik, biraz camdan içeri giren sıcak rüzgar… Artık zaman yollara düşme zamanı. Hi-Fi sistemlerinizi hazırlayın, bu dosya konusunda sıcaktan kavrulan asfalt yollara düşüyoruz ve müziğin sesini sonuna kadar açıyoruz!

 

Shure SE535

Kimi zaman arabanın veya da otobüsün içerisindeki diğer yolcuları rahatsız etmeden müzik dinlememiz gerekir. özellikle gece yolculuklarında sıkça karşılaşabileceğimiz bu durumda, müzik çalarımıza taktığımız kulaklığın ses çıkışı önemli bir rol oynar. Kulaklık kulağımıza takılı olduğu halde dışarıya cızırtılar halinde sesler gelebilir. Shure SE535 bu gibi durumlarda hayat kurtarıcı bir ürün.

   shure se535
Kulak içi formatındaki kulaklık, kulağınızın içine tam oturarak dışarıya ses iletmiyor. Shure SE535’in içerisinde üç adet High-Definition MicroDriver (mikro sürücü) bulunuyor. 18 Hz’ten 19 Khz’e kadar frekans aralığına sahip olan kulaklığın 119 desibel ses çıkış gücü bulunuyor. Uzun yolda müziği beyninizin içerisinde duymak istediğiniz zamanlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir kulaklık olan Shure SE535, son derece komforlu bir yapıya sahip. öyle ki, kimi zaman kulağınıza kulaklık takılı olduğunu unutacaksınız bile!
 
sony dsx-s300btx   Sony DSX-S300BTX

Sony’nin araba içi ses çözümü olarak ürettiği dijital medya alıcısı DSX-S300BTX, işlevselliği ve üst düzey performansıyla dikkat çekiyor.

İşlevselliğinin yanı sıra son derece uygun fiyatlara edinebileceğiniz DSX-S300BTX, iPod desteği de barındırıyor. öte yandan USB ve Bluetooth desteği sayesinde müziğinizi hemen her yöntemle dinlemenize olanak sağlıyor. Diğer bir deyişle Sony DSX-S300BTX, dijital medya alıcısı olmasının hakkını sonuna kadar veriyor. Cihazın üzerindeki butonlar sayesinde güçlü bir ayar yelpazesine sahibiz. Şık tasarım ise ses performansının tuzu biberi olarak yorumlanabilir. iPod’unuz ile entegre ettiğinizde, iPod’unuza dokunmadan cihazın üzerindeki butonlar aracılığıyla iPod’unuza hükmedebilirsiniz. EQ7 ses güçlendirmesi sayesinde müzikler, türüne göre daha kaliteli bir ses çıkışıyla kulaklarımızın kapısını çalıyor. Dahili AM/FM modülü, MP3/WMA ve uzaktan kontrol desteği, cihazda bizleri bekliyor.

 

Seinnheiser HD-518

Seinnheiser tarafından özellikle Hi-Fi kullanım için geliştirilmiş olan HD-518, geniş ses çıkışlarıyla sizi müziğin içine çekmeyi vadediyor. 3 metreye kadar uzanan kablosu sayesinde arabanın içerisinde her yerden rahatlıkla müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Son derece hafif fakat güçlü bir yapıya sahip dış kaplaması, görünüşüyle de sizi kendisine çekiyor. Eğer Seinnheiser HD-518 kullanacaksanız, her ne kadar kulaklık tüm kulağınızı kapasa da, sesin dışarıya gümbür gümbür yayılacağını unutmamanız gerekiyor.

  seinnheiser hd-518
Zira Seinnheiser HD-518, sessizlikten çok komfor ve işlevsellik için geliştirilmiş bir Hi-Fi kulaklığı. Müziği hafifleten Seinnheiser HD-518, özellikle tek başınıza gerçekleştirdiğiniz seyahatlerde sizi notalarla sarıp sarmalayarak müziğin içine çekecektir.
 
pioneer rs-d7rii    Pioneer RS-D7RII

Araba içi ses çözümlerinde yılların tecrübeli ismi Pioneer, RS-D7RII adlı ürünüyle uzun süre daha bu sektörde adından söz ettirmeyi planladığını belli ediyor. Optik dijital referans sistemli CD okuyucusu bulunan ürün, birinci sınıf bir ses kalitesine sahip.

özellikle hızlı seyir esnasında ses dalgalarının hızla arka camdan yansıyıp sesin kalitesini bozması gibi sorunlara karşı iyi bir performans sunmayı başaran araba içi ses çözümü, akıllı bir işlevselliğe, buna rağmen kolay bir kullanılabilirliğe sahip. RS-A9 dijital amplifikatöre ya da RS-P90 dijital preamp’a mükemmel bir uyum gösterebiliyor. Bu sayede üst düzey bir ses sistemine sahip olma imkanına da kavuşuyorsunuz. RS-D7RII, dinlediğiniz müzikteki en küçük nüansları bile fark etmenizi sağlıyor. optik dijital vericisi sayesinde müzik sinyalleri, RS-D7RII’nin kontrol ünitesinden amplifikatöre kusursuza yakın bir şekilde iletiliyor. Pioneer böylece, asfaltın üzerinde yollarla dans ederken gözümüzü yollara, kulağımızı da müziğe hapsediyor.
 
Pioneer TS-W252PRS

Yavaş yavaş arabanın içini Hi-Fi sistemleriyle doldurmaya başlamışken, subwoofer’lara da el atalım dedik ve sizler için Pioneer’ın TS-W252PRS model subwoofer’ını seçtik. Artık arabanın içerisi tam bir parti alanına dönüşecek. Pioneer’in Reference serisine ait TS-W252PRS, 25 cm’lik çapıyla ve dahili mıknatıslarıyla bas kalitesini güçlü bir şekilde dışarıya dağıtıyor. 45 Hertz’de çalışan progresif çift tabakalı damperi ile gelişmiş güç ve kalite dengesi kuruluyor.

  pioneer ts-w252prs
4 ohm’luk A3 ses sarmalı, bastaki hassasiyeti ve hızı üst düzeye çıkararak çizgisel bir bas aralığı oluşturuyor. Bu da kademeli olarak herhangi bir ses kaybı yaşamadan sesin arabanın içerisine yayılmasını sağlıyor. Pioneer’in TS-W252PRS’i özellikle sedan tipi arabalar için uygun.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here