Ana sayfa Foto Galeri Uykunun nabzını tutun: Oura

Uykunun nabzını tutun: Oura

0

Güncelleme sıkıntısı yok, onu eskimesini sağlayan bir işletim sistemi yok, kodlamalarla sadece yapması gerekeni yapıyor. iOS veya Android’e yüklenen uygulamasıyla, kullanıcılar uyku sırasındaki vücut haritasını görüntüleyerek eğer doktor kontrolü altındalarsa, hastaların iyileşmelerine veya uyku sırasında yaşadıkları diğer problemleri halletmek üzere bu cihaz sayesinde görebilirler. Giyilebilir teknolojiler, kodlamalardan ve beraberinde getirdikleri uygulamalardan çok, ağırlıklı olarak moda ve tasarım yönleriyle de önemseniyorlar. Tasarlanan cihazın, standart giyilebilir ürünlerle aynı tasarıma sahip olması, bu cihazları tasarlayan kişilerin ilk önceliği, ardından bu cihazların yazılım ve teknoloji altyapıları tamamlanıyor.Tanıtılan bu cihazlar, dijital forma sahip olduğu takdirde, bu cihazlar kesinlikle üreticiler için başarısızlıkla sonuçlanır. 

Oura, bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkıyor. Oura daha önce mobil cihazlara yönelik uyku takip sistemlerini uygulamalar aracılığı ile ürettiler ve kullanıcıya sundular. Yani, bu cihaz, tecrübeli bir firmanın elinden çıktı.

Bu yüzüğü farklı kılan detayı, herhangi bir düğmesi yok LED ışıkları yok, bütün materyali seramikle kaplı.  Vücut ısısı, kalp ritimleri, gece uyku sırasındaki vücut hareketleri, yüzükte bulunan algoritmalarla firmanın anlaşmalı olduğu uyku labarotuarlarına yollanıyor ve bu firmalar da bu verilere göre uyku teknolojilerini geliştiriyorlar.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here