Ana sayfa Donanım Uygun fiyatlı Nikon makro objektif

Uygun fiyatlı Nikon makro objektif

0

Nikon, APS-C boyutunda algılayıcıya sahip tüm DSLR modellerinde kullanılabilir olan AF-S DX Micro Nikkor 40mm F2.8G makro objektifi tanıttı
 

Sahip olduğu sessiz otomatik netleme motoru sayesinde D40, D60, D3000 ya da D5000 gibi giriş düzeyi modellerde bile rahatlıkla kullanılabilecek olan objektif, hafifliği ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.
 

Nikon”un şimdiye dek ürettiği makro objektiflerin pek cüzdan dostu oldukları söylenemezdi. Sonunda bu durumun farkına varan Nikon yöneticileri uygun fiyatlı bir Nikon makro objektif üretme yolunu bulmuş görünüyorlar. AF-S DX Micro Nikkor 40mm F2.8G adlı yeni objektif 280 gramlık ağırlığı ve sessiz netleme motoruyla tüm APS-C boyutlu DSLR modellerde kullanılabilecek bir ürün.

 

 
En yakına netleme mesafesi yalnızca 16 cm olan ürün 1:1 oranında büyütme sağlıyor. 7 grupta 9 eleman barındıran objektif 52 mm”lik filtre çapına sahip. Küçük boyutlarıyla dikkat çeken objektifin en güzel yanı fiyatının yüksek olmayışı. Tüm dünyada Ağustos sonunda piyasaya çıkacak ürünün fiyatı henüz belli olmasa da, Nikon”un piyasadaki en ucuz makro objektifinin yarısından daha ucuz olacağı söyleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here