Ana sayfa Mobil Uygulamalarda sosyal yaşam

Uygulamalarda sosyal yaşam

0

Mobil hayatınızı sosyal hayatınıza adapte edin..
 

Mobil cihazlar tabletler ve telefonlarımız artık hayatımızın her karesinde yer alıyor. Eşimiz, dostumuz, arkadaşlarımızla görüşmek için SMS veya telefonla aramak yerine akıllı telefonlardaki mesajlaşma uygulamalarını kullanıyoruz. Eğer boş vaktiniz varsa biraz eğlenmek yeni arkadaşlıklar edinmek, yeni insanlarla tanışmak, ortak ilgi alanlarınızı bulmak ve sohbet etmek isterseniz yazımızın devamında yer alan uygulamalar tüm isteklerinizi karşılayabilir.
 

 
Siberalem
Siberalem Türkiye”nin internetteki ilk ve en büyük arkadaşlık platformu.Siberalem uygulaması ile ortak zevkleri paylaştığınız insanlarla tanışabilir, arkadaşlar edinebilir, belki de aradığınız hayat arkadaşınızı bu uygulama sayesinde bulabilirsiniz. Siberalem uygulamasını her gün yüzbinlerce insan kullanıyor! Uygulamaya ücretsiz üye olarak arkadaş aramaya başlayabilirsiniz.

Güzel & Yakışıklı
Güzel & Yakışıklı uygulaması iPhone”a özel bir uygulama. Uygulamanın isminden de anlaşılacağı gibi sisteme sadece güzel ve yakışıklı kişiler kabul görüyor. Kayıt olduktan ve fotoğrafınızı sisteme yükledikten sonra yaklaşık 6 saatlik bir onay süreci sizleri bekliyor. Bu süreçte hali hazırda bulunan Güzel & Yakışıklı uygulamasının kullanıcıları yeni üye olmak isteyenlerin fotoğraflarına oy veriyor. 6 saat sonunda sisteme kabul görürseniz. Uygulamanıntelefonun konum bulma servisini kullanarak yakınınızdaki kişilerle hemen iletişime geçebiliyor ve yeni arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz.

 

AYI (Areyouinterested)
Ayı AreYouInterested.com”un iOS platformu kullanan cihazlar için hazırladığı uygulaması. Uygulama telefonunuzun konum bulma servislerinden faydalanarak gerçek zamanlı olarak yakınınızda bulunan AYI uygulamasını kullanan kişilerle sizi tanıştırıp sohbet ortamı yaratmak amaçlı hizmet veriyor. Dünya üzerinde 68 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmakta olan bu çevrimiçi arkadaşlık platformu sayesinde sizlerde yeni arkadaşlar bulabilirsiniz. Binlerce insanla mesajlaşıp sohbet edebilirsiniz. Yeni arkadaşlar aramak için filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Facebook hesabınıza doğrudan erişim sağlayan uygulama sayesinde hiç bir kayıt formu doldurmadan. Tüm bilgilerinizi AYI uygulamasına aktarabilirsiniz.
 

 
Badoo
Badoo yeni insanlarla tanışıp sohbet etmek ve sosyal hayatınıza renk katmak için en başarılı uygulamalardan birisi. 180 milyonu aşkın kullanıcı sayısı ile sohbet etmek, arkadaşlık kurmak, ilgi alanlarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşmak hatta sevgiliniz yoksa sevgili bulmak için iyi bir uygulama. ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde yakınınızdaki kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Badoo”nun bir çok ülkede en iyi 10 uygulama arasında yer alıyor. Her gün 100.000″den fazla yeni kullanıcı Badoo uygulamasına kayıt oluyor.

Line
Line mesajlaşma uygulaması mobil cihazlar için 2011″den beri hizmet veriyor. Uygulama özellikle uzak doğu ülkelerinde popüler bir uygulama. ülkemizde Ağustos ayı içinde Apple Store”da 1 numaraya yükselmiş uygulamaya gelin şimdi birlikte daha yakından bakalım. Yeni sürümü ile birlikte kahverengi temaya kavuşan uygulamaya bir çok yeni smile desteği de eklendi. Ayrıca kullanıcıların 10,000 karatere kadar mesaj yazmasına izin veriyor. Arkadaşlarınızla birebir yapılan görüşmelerde not ekleme gibi gelişmiş özellikleri de mevcut. Line uygulamasının kullanıcı sayısı 200 milyonu aştı ve uygulamanın hızlı bir büyüme sürecine girdiği şirket yetkilileri tarafından açıklandı.Uygulamanın varolduğu platformlar da bir o kadar geniş bir yelpazede yer alıyor. iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, PC ve MacOSX platformlarındaki tüm kullanıcılar istedikleri gibi uygulamanın yeteneklerinden faydalanabiliyorlar. Line’ın en fazla kullanıcı kazandığı ülkelerin ise Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Hindistan olmak üzere gelişmekte olan ülkeler olduğu belirtiliyor. Şimdilik WeChat ve WhatsApp’ın biraz gerisinde kalan Line’ı denemek isteyebilirsiniz.

 

Tango
Tango uygulaması sayesinde diğer akıllı telefon kullanıcıları ile bedava görüntülü görüşmeler yapabiliyorsunuz tek şart onlarında telefonlarına Tango uygulamasını indirmiş olması. Bedava görüntülü görüşme veya mesaj göndermek istediğiniz zaman Tango yardımınıza koşuyor. Oldukça basit kullanımı olan Tango ile Wi-Fi, 3G, 4G, LTE kullanarak bedavaya video konferans görüşmelerini yapabilirsiniz. Aynı şekilde bedavaya sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza birbirinden güzel animasyonlar ve video mesajlar gönderebilirsiniz. 500″den fazla akıllı telefon modeline hizmet veren Tango bilgisayarlarda da çalışıyor. Tango uygulaması her türlü platform için günden güne yayılıyor ve uzakları yakın ediyor. Uygulamayı kullanmak için üye hesabına veya şifreye ihtiyaç duymuyorsunuz. 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde telefon numarınızı veya e-posta adresiniz ile gerekli talimatları gerçekleştirerek Tango uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Tango uygulaması telefonunuzdaki kişi listenize erişiyor ve listenizdeki diğer Tango yüklü kullanıcıları listeliyor. İsminin yanında Tango ikonu bulunan kullanıcıları o andan itibaren bedavaya arayabilir veya görüntülü mesaj gönderebilirsiniz.Görüntü ve görüşme kalitesi bağlantı durumuna göre değişkenlik gösteriyor, fakat en iyi sonucu alabilmeniz için Wi-Fi üzerinden hızlı bir bağlantı kullanmak her zaman daha iyi olabilir. Tango son zamanların popüler uygulamalarından birisi, kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve sistemin kalitesi günden güne artıyor, özellikle yurtdışında tanıdıklarınız varsa Tango ile konuşarak ciddi anlamda tasarruf edebilirsiniz.
 

 
Ban.Jo
Banjo uygulaması sosyal medya ile gerçek dünyayı buluşturan mobil bir uygulama. Banjo ile çevrenizde neler olup bittiğini öğrenebilirsiniz, arkadaşlarınızın yanı sıra çevrenizde yer alan sosyal ağ kullanıcılarının neler yaptığını görebilirsiniz.Banjo, lokasyon bazlı servislerin verilerinden yararlanarak, kullanıcılarına çevrelerindeki sosyal ağ üyelerini ve onların paylaşımlarını gösteren bir uygulama.Banjo sayesinde yan sokağınızda oturan bir Twitter kullanıcısının, tweetlerini takip edebilirsiniz veya iş yerinizin çevresinde yeni bir restoran ararken, Facebook veya Foursquare üzerinden yapılan check-in”leri tarayarak restoranlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.Banjo, kullanıcılarına çevrelerindeki 16 kişinin sosyal ağlardaki paylaşımlarını sunuyor. Bununla beraber haritada gezinerek o sırada, farklı yerlerde neler olup bittiğini de görebiliyorsunuz. Banjo uygulaması Facebook, Twitter veya Foursquare e entegre olarak da kullanılabiliyor. Böylelikle uygulamanın en işlevsel özelliklerinden birisi çevrenizdeki arkadaşlarınızı ve onların neler yaptığını görebilir ve onlara katılabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here