Ana sayfa Donanım Uygulamalar…

Uygulamalar…

0
GymGoal
Bu kullanıcı dostu uygulama, egzersiz programı oluşturmanız ve gelişiminizi izlemek için harika bir iş çıkarıyor. önceden yüklenmiş, adım adım nasıl yapılacağını gösteren 52 egzersiz programı, 280″den fazla egzersiz canlandırması bulunduruyor. Vücut kitle endeksinizi ölçmenizi sağlayan hesaplamalara da sahip olan bu uygulama, egzersizlerinizi zamanlamanıza ve çabalarınızı takip etmek için farklı vücut ölçümlemelerine de olanak tanıyor.
$3.99
 

 
Evernote
Evernote, herkes için olmazsa olmaz bir uygulama. Notlarınızı, fotoğraflarınızı ve ses kayıtlarınızı sanal ortama senkronize etmenize ve bu sayede onlara her yerden ulaşabilmenize olanak tanıyor. Fotoğraflar ve fotoğraflardaki metinler bile arama sonuçlarınızda çıkar.Apple App Store”da her seviyeden öğrenci için çeşitli uygulamalar bulunuyor. Şimdilik “Eğitim” kategorisi anaokulundan üniversiteye kadar öğrenciye yaklaşık 25.000 ayrı uygulama sunuyor. Bu uygulamalarla dil becerilerinizi, temel ve ileri düzeyde matematiğinizi geliştirebilir, ansiklopedi veya sözlüklerden kelime ve kavram araştırabilir, yabancı bir dil öğrenebilir, temel veya ileri düzey hesaplamalar yapabilirsiniz. Yani eğer çocuğunuzun dil becerilerini geliştirmek, matematik derslerine yardımcı olmak, nasıl programlı olması gerektiğini göstermek veya akademik kaynakların zenginliğini fark etmesini sağlamak istiyorsanız, App Store”a bir göz atmanızı tavsiye ederiz. öğrenci olmasanız bile size uygun bir uygulama var.

 

Navy Seal Physical Fitness
Bu kolay kullanımlı uygulama, fiziksel sağlık için kapsamlı bir rehber. Temel egzersizler, yüzme, fitness, kas egzersizleri, egzersiz önerileri, ağırlık kaldırma teknikleri gibi fiziksel alıştırma ilkelerini, ve diğer bilgileri ele alan bir uygulama. Daha iyi bir egzersiz ve motivasyon için şemalar da mevcut.
$1.99

Breastfeeding Management
Kadınların emzirmeyi seçmesinin çok fazla nedeni vardır. Anne sütü, vücuda dışarıdan giren yabancı maddelere karşı bebeği koruyan antikorları taşır. Bu sayede çocuklar, çocuk alerjilerinden ve çürüklerden korunur. üstelik bu ücretsiz doğal aşının hiçbir yan etkisi de yoktur. Hatta anneler emzirerek günde 500 kalori yakabilir.

Uygulama yeni annelere emzirme bilinci ve ilk haftalarda emzirme sırasında karşılaşılan yaygın sorunlar konusunda yardımcı oluyor. Emzirme sırasında ilaç kullanımıyla ilgili kılavuzluk eden bir bölüme sahip olan bu uygulama, daha detaylı bilgiler için de yardımcı bağlantılara ulaşmanızı sağlıyor. Uygulamada emzirme ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplarına ulaşabileceğiniz gibi, emzirme programlaması hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.
$1.99
 


 
Kindle for iPhone
Yeni ebeveynler için yerel kitapçılara gidip kitap seçmenin ve okumanın zor, hatta imkansız olduğu bir gerçek. Ama bu uygulamayla 300.000 farklı kitaba, kitapların ücretsiz örneklerine ulaşabilir, satın almadan bir kısmını okuyabilirsiniz. Kitapları yatay veya düz görüntüleyebilme, yazıların rengini değiştirebilme ve hatta satırlara yakınlaşıp uzaklaşabilme seçeneklerine sahip bu uygulama ile Amazon Kindle Store”un aile ve ebeveynlik bölümlerinde 6.500″den fazla başlığına rahatça ulaşabilirsiniz.

 

Trainyard Express
Trainyard Express, kabaca birden fazla parametreye bağlı problemleri çözmekten hoşlanan oyun severler için hazırlanmış bir uygulama. Oyundaki amaç, birden fazla merkezden, farklı zamanlarda hareket eden trenlerin doğru varış noktalarına ulaşabilmeleri için düzenlenmesi gereken rotaları tasarlamak. İlk olarak iPhone için geliştirilen uygulama artık iPad”de de kullanılabilir halde. Görsel tasarımın yanında uygulamadaki ses efektlerinin albenisi de oldukça fazla. İlk bakışta basit gibi görünse de, optimizasyon meraklılarının oldukça keyifli dakikalar geçireceği kesin.
$2,99

The Moron Test
Bir dahi olduğunuzu tüm dünyaya kanıtlamanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız küresel bazda en çok kullanılan zekâ uygulamalarından olan The Moron Test”i iPad” inizde mutlaka yer almasını tavsiye ediyoruz. The Moron Test tüm zamanların en çok satan uygulamalarından biri. Dünya çapında 11 milyondan fazla indirildi.
Yüzlerce bulmaca türü, eğlenceli karakterler, ses efektleri ve müzik öğeleriyle zeka seviyelerini geçip soruları çözmeye çalışıyorsunuz. En çok puan toplayanlar ve puanları dünya genelinde yayınlanıyor. Bu oyunun yarattığı küresel etki üst seviyede ve yediden yetmişe herkes için bir hitap noktası bulmuş olan bir uygulama özelliği taşıyor.
$0.99
 


 
Holes and Balls
iPad dünyasının en keyifli uygulamalarından biri olarak nitelendirebileceğimiz Holes and Balls, golf ile bilardo karışımı son derece keyifli saatler geçirmemizi sağlayan bir uygulama. Topları çeşitli alanlardan geçirerek ilgili deliklere sokmaya çalıştığımız bu oyunun bağımlılık yaratma ihtimali çok yüksek. Oyunun bağımlılık yaratmasının başındaki sebepleri arasında, topları deliklere sokmaktan çok daha fazlasını sunuyor olması. Kimi bölümler öyle güzel tasarlanmış ki, geçmek için ciddi bir beyin fırtınası yapmanız gerekebiliyor. Holes and Balls, 1.99$”lık fiyat etiketiyle ucuz ama eğlenceli bir uygulama.
1.99$

 

Upad
Upad bir PDF okuyucu, fotoğraf düzenleme ve not alma uygulaması. Bir stylus kalem veya parmağınızla iPad 2″nizin üzerine aklınızdan geçenleri ya da gerekliliği daha kritik önem taşıyan her şeyi yazmaya başladığınızda dünyanın en iyi el yazısı çizim motoru ile donatılmış, UPAD sizi şaşırtacak. UPAD, gerçek bir kağıt üzerinde yazıyormuşsunuz hissine çok yakın bir hissi size verir çünkü; benzeri uygulamalar ile sayısız farklı özelliklerinin üzerine, teknolojik ara yüzünde pürüzsüzlük ve hız ciddi boyutlarda geliştirilmiş durumda. Uygulama modlarına göz atacak olursak:

Not PAD: Upad üzerindeki bir mod olan Not PAD”e birçok kağıt tarzı şablonlardan birini seçerek başlayabilirsiniz. Sınıf içinde notlar almak, müşteriler ile gerçekleştirilen iş toplantılarını belgelemek veya basit karalamalar için bu mod, efektif ötesi tanımına uygun.
 


 
Book PAD: Dosya paylaşımı ile PDF biçiminde favori kitaplarınızı indirebiliyor ya da sadece Upad ile açabiliyorsunuz. Şimdi Upad”te not ekleyebilmeniz vurgulamalar yapmanız ve PDF dosyaları üzerinde çizimler yapabilmenizde mümkün oluyor. Upad ile yazacağınız yazılarda herhangi bir renk veya boyutta seçebiliyorsunuz.
Photo PAD: Bir fotoğraf çerçevesi seçerek fotoğraf dosyalarınızı yeniden tasarlayabiliyor, yorumlar ekleyebiliyor, renk aracıyla dekore edebiliyorsunuz.
4,99 $

Invisibility
Yine iPad 2″ye özel bir uygulama ile karşınızdayız. Bu seferki işlevsellikten çok eğlence ve keyifli anlar üzerine kurulu bir uygulama. Invisibility adındaki bu uygulama, iPad 2″nin kamerası sayesinde cihaz ana menüdeyken, arkasında kameranın gördüğü bölgeyi parçalar halinde göstererek görünmez ekran hissi uyandırıyor. Böylece arkadaşlarınız/yakınlarınız, iPad 2″nizi hareket ettirdiğiniz süre zarfı boyunca yarı transparan bir ekran görerek deyim yerindeyse şaşkına dönüyorlar. Invisibility, 0.99$”lık fiyatıyla ucuz ama keyifli bir uygulama.
0.99$

 

HD Toss App
HD Toss App, adeta bir stres eritme potasına benziyor. Kâğıtları buruşturup çöp sepetine fırlatmayı kim sevmez ki şeklindeki oyun tanıtımı ilginizi çeker mi bilinmez ama kesinlikle boş zamanlarınız için HD Toss App, bulunmaz bir çöp kovası, kâğıt buluşumu. Kağıt Toss de sizin çekim becerilerinizi test etmek için üç farklı zorluk seviyesi ve üç farklı ortam vardır.
$0.99
 

 
Flipboard
Flipboard, Apple iPhone mühendisi Evan Doll ve Silikon Vadisi girişimcisi Mike McCue tarafından geliştirilen bir sosyal magazin uygulaması. 1999 yılında Tellme adlı telefon tabanlı bilgi hizmetini kuran ve 2007″de 800 milyon dolara Microsoft”a satan Mike McCue”nun yeni girişimi Flipboard, iPad kullanıcıları arasında bir anda fenomene dönüşmüştü. Facebook ve Twitter başta olmak üzere yüzlerce web kaynağını son derece kullanışlı bir ara yüzle kullanıcılarına sunan ücretsiz yazılım, 10 milyon dolar yatırım sermayesi almayı bile başarmıştı. Bu uygulamanın iPad 2 için geliştirilmiş son versiyonunda web üzerindeki içeriklerden kendinize bir dergi oluşturmanız bekleniyor. Yani Facebook ve Twitter datalarınızı dergi kıvamına getirebilirsiniz.
ücretsiz

iCreate, Apple bilgisayar kullanıcıları için geliştirilmiş yaratıcı bir dergidir. Mac kullanıcıları tarafından Mac kullanıcıları için yapılmış, Apple meraklıları için görkemli biçimde tasarlanmış olan gerekli içeriğe sahip olan bir uygulamadır iCreate Magazine. Ayrıca Apple iPhoto, iMovie ve iLife uygulamalarının yanı sıra iTunes ve Mac OS X hakkında derinlemesine bilgileriyle Apple kullanıcılarının seveceği bir uygulama olarak nitelendirilebilir. Eski sayılar ücretsiz olarak indirilebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here