Ana sayfa Oyun Uygulamalar & Oyun

Uygulamalar & Oyun

0
Apple”ın mobil işletim sistemi İOS için ayırdığımız bu köşede her sayımızda bir uygulama ve bir oyuna yer vereceğiz. Yeni köşemizin adı Uygulama ve Oyun.
 

UYGULAMA

Başarısı tescilli bir fotoğraf uygulaması ” Hipstamatic”
 

Mobil fotoğrafçılık artık birçok kişi tarafından kabul görmüş, bir meslek halini almış ve başarıların neredeyse profesyonel makinalarla yarışır hale geldiği bir dönemdeyiz. özellikle Flicker ve Instagram sonrası fotoğrafçılığın sosyal medya ile nasıl bir iletişim yakaladığını neredeyse tüm internet kullanıcıları biliyor.
 

Hipstamatic elinizdeki iPhone cihazınızı neredeyse tam anlamıyla profesyonel bir cihaza çeviren bir mobil fotoğraf işleme uygulaması. En büyük ve diğerlerinden ayıran farkı uygulamanın içerisinde bulunan lens değiştirme, film değiştirme özelliği. çekeceğiniz fotoğrafa göre geniş ya da dar açı bir lens seçmeniz siyah beyaz ya da renkli çalışmalarınız için seçeceğiniz filmin önemi gibi tüm fotoğrafçıların çekim öncesi yaptığı ayarları sizin de yapmanız gerekiyor.
 

 

Tüm bu ayrıntıların sonrasında çektiğiniz fotoğrafların ise yarışmalarda yer alabilecek seviyerde olabileceğini düşünebilirsiniz ve bunda haklısınız da. çünkü 2011 yılında çekilen fotoğraflar içerisinden en iyisini seçecek olan NY Times jurisi bir iPhone ile Hipstamatic uygulamasıyla Damon Winter tarafından çekilmiş bir fotoğrafı en iyi olarak belirledi. Böylece dünya tarihinde ilk kez telefon ile çekilen bir fotoğraf böyle büyük bir başarı kazanmış oldu.
 

Uygulamanın özellikleri içerisinde; Lens ve film değişikliği, flaş, fotomontaj, efekt ekleme, kırmızı göz düzeltme, rötuş yapma gibi bir uygulamadan beklenenlerin çok daha fazlası bulunuyor.
 

Eğer sizin de elinizdeki cihazla konuşmak ve mesajlaşmak dışında yapmak istediğiniz şeyler varsa Fotoğrafçılık gibi pahalı bir hobiye bu uygulama sayesinde düşük ücretler karşılığında giriş yapabilir, zamanla kendinizi geliştirerek yarışmalara katılabilirsiniz. Ortaya çıkan sonuçları lütfen blogumuz aracılığıyla okurlarımızla paylaşmayı da esirgemeyin…

www.uygulamaveoyun.com
 

 

OYUN

“Score!” ile goller yeniden şekilleniyor
 

iOS kullanıcıları tarafından geçtiğimiz 1,5 ay içerisinde çok fazla rağbet gören bir oyun ilk köşemizin konuğu; Score!

Euro 2012 turnuvasının başlamasına sayılı günler kala piyasaya çıkan oyunda Futbol tarihinde atılan önemli goller önünüze taktik çizimler halinde geliyor. Bizden istenense taktik çizimler doğrultusunda futbolcuları topla buluşturmak ve Dünya Kupası”nın gidişatına yön veren golleri bir kez daha canlandırmak.
 

 
özellikle oyun motoru sayesinde çok gerçekçi bir görüntü ortaya koyan bu oyun, futbolseverler tarafından hem tarihi tekrar ele aldığı için hem de iOS”ta bulunan büyük bir eksikliği doldurduğu için tercih ediliyor. Tüm dünya üzerinde yaklaşık 500.000 kullanıcıya ulaşan oyun ülkemizde de ücretli oyunlar içerisinde yazımızın yazıldığı anlarda TOP 25 “teki yerini koruyor. Oyunun kıs sure sonra yeni sürümlerinin geleceği de yapımcısı Fisrt Touch Games tarafından duyurulmuş durumda.

 

Oyunda 2010, 2000, 1990 ve 1980″ler olmak üzere 4 ayrı dönemde 3 ayrı zorluk derecesinde mücadele ediyorsunuz. Oyunun basit aşamalarında sadece pas vermeniz istenirken oyun zorlaştıkça pasın şiddetini ve yönünü de sizin belirlemeniz isteniyor.
 

Oyunun en güzel ve sizin yorumunuzu katan kısımı ise Dünya Futbol tarihinde önemli rol oynayan bu gollere kendi vuruşlarınızı eklemeniz.
 

 

Bir örnekle açıklamak gerekirse Dünya Kupalarının unutulmaz gollerinden Roberto Carlos”un Fransa”ya frikikten barajın sol tarafından yaklaşık 6 metre dışarı çıkacakmış gibi gözüktüğü halde golle sonuçlanan vuruşunu kendinize göre yorumlayıp barajın sağından kalecinin kapattığı köşeye golle sonuçlandırabilirsiniz.

www.twitter.com/1uygulama1oyun

www.twitter.com/uygulamaveoyun

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here