Ana sayfa Oyun Uygulama & Oyun

Uygulama & Oyun

0

UYGULAMA

Adobe Photoshop Express

Adobe öncelikle Photoshop.com”u kullanıcılara sunduktan sonra online fotoğraf işlemeyle ilgili birçok sorunu ortadan kaldırmış oldu. Tabi ki sadece bununla yetinmeyen dünya devi önce iOS sonrada Android olmak üzere mobil pazara da el attı.
 

ücretli birçok rakibini göz ardı ederek ücretsiz olarak sunulan uygulama biranda tüm iOS ve Android cihazlardaki yerini aldı. Tüm dünyadaki kullanıcı sayısını mobil cihazlar sayesinde hızla arttıran Adobe alışıla geldiği üzere rakiplerine oranla çok daha iyi sonuçlar çıkartıyor ortaya. Uygulamayı ayrıntılı olarak inceledikten sonra öne çıkan en büyük artı ve eksilerini sizlere sunuyoruz.

 

Uygulama açılışta kullanıcıdan işlenecek fotoğrafı istemekle işe başlıyor bu adımda isterseniz çektiğiniz fotoğrafları isterseniz edindiğiniz ve mobil cihazınızda kayıtlı olan fotoğrafı seçebilir ve işe koyulabilirsiniz.
 

Menüler PC ve Mac versiyonuyla neredeyse aynı başlıklar ve seçenekler aynı isimlerle görüntüleniyor. Bünyesinde bir çok efekti hazır halde bulunduran Photoshop Express bir kaç küçük dokunuşla harikalar yaratmanıza izin veriyor. Tabi ki biraz daha profesyonel dokunuşlar yapmak isterseniz bunu da çok çok iyi karşılayabiliyor uygulama.
 

özellikle Noise Reduce ve Saturation başlıklarında tüm rakiplerini geride bırakan uygulama birazda ismiyle satar denenir halde. Fotoğraf işleme deyince ismi ilk sırada yer alan Photoshop gelecek sürümlerinde tüm kullanıcılara çok daha kapsamlı hizmet sunacağa benzese de özellikle Facebook ve online siteler için fotoğraf editlemek isteyen kullanıcılar için günümüzün en iyi uygulaması durumunda.

Ayrıntılı inceleme için:
www.uygulamaveoyun.com
 

 

OYUN

Angry Turks

Bir çok değişik tipte Angry Birds denemesi gördük ancak bu oyun hem Türk yapımcılar tarafından yapıldığı için hem de Osmanlı – Bizans savaşını konu aldığı için gayet dikkat çekici. iPad versiyonu bulunmayan oyun aslında HD versiyonuyla çok daha zevkli hale gelebilecek bir görselliğe sahip. 0.99 Dolar ücretle sunulan oyun, ücretini rakiplerine oranla hak ediyor.
 

Mevcut fizik motoru Angry Birds gibi çalışıyor ancak konusu nedeniyle bahsettiğim gibi biz Türkler için bir adım önde. İstanbul”un fethini de konu alan oyunda biz Osmanlı askerlerini canlandırıyoruz. Kullandığımız silahlar ise Fatih Sulta Mehmet”in meşhur topları.

 

Oyunda bölümler geçildikçe silah ve askerimizde değişmeler oluyor aynı zamanda Bizans surları da her bölümde güçleniyor. Bombacı, gülleci efendiler her bölümde sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Oyun görselleri ve sesleriyle kullanıcıları sıkmadan eğlendiriyor. Oyuna kendinizi kaptırdığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
 

Oyunda 3 ayrı kısım var Rumeli, Galata ve Haliç her kısım 24 ayrı bölümden oluşuyor. Toplamda 72 bölümden oluşan oyun bölüm aralarında Tarihi bilgiler veriyor. Tarihi bir şey de Angry Birds”te kazandığımız altınlar yerine Türklerin tarihi yapısında büyük yere sahip olan Tuğra kazanmamız. Kısacası oyun belki de biraz bu topraklarda yaşamamızdan kaynaklı duygusal refleksler doğrultusunda ortaya çıkıyor ama hem göz hem kulak yanılıyor olamaz. Hem görsel hem de ses ziyafeti çektiren oyun son derece başarılı; tek eksisi Angarya Birds”ten sonra piyasada olması.

Yazımızı okuyup www.uygulamaveoyun.com üzerinden bize ulaşan ilk 3 kullanıcıyla, yapımcılardan edindiğimiz ücretsiz uygulama indirme kodunu paylaşacağız.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here