Ana sayfa Haber Usta fotoğrafçı Reha Bilir Türkiye”yi temsil ediyor

Usta fotoğrafçı Reha Bilir Türkiye”yi temsil ediyor

0

Sony Ericsson Cyber-shot C903 ile Türkiye”de

Türk fotoğrafının usta ismi Reha Bilir, “Dünya”da Barış Uygulanabilir mi?” projesi kapsamında, Türkiyey”yi temsil etmek üzere Kanada”ya davet edildi. Kanada’nın Barrie şehrinde, Barrie Learning Centre (www.thelearningcentres.com) ile MacLaren Art Centre (www.maclarenart.com) tarafından düzenlenen proje için beş farklı ülkeden, beş kişi davet ediliyor. Projeye katılan ülkeler; Kanada, ABD, Brezilya, Şili ve Türkiye. Davet edilen fotoğrafçılar; Kanada’dan Sandra Bray, ABD’den Laura Leiden, Brezilya’dan Monica Zacharias, Şili’den Cecelia Fernendaz ve Türkiye’den Reha Bilir.

Reha Bilir, proje kapsamında 10 Türk genci ile birlikte çalışmalar yapacak. Bu çalışma sonucunda, ülkemizde ve dünyada barış konusunda düşüncelerini belirten video çekimleri hazırlanacak. Bu video görüntüleri, her ülke için ayrılmış dev ekranlarda yayınlanarak, katılımcılar, dünyada barış konusunda düşüncelerini etkinliği izlemeye gelenlerle paylaşmış olacak.
Bu gösterilerin yanı sıra, Kanada’da Reha Bilir”in “Tek Nefeste Aşk”, “Hiç” ve “Sonsuzluk” gösterileri eğitim merkezinin öğrencileri ve etkinliğe katılan izleyicilerle paylaşılacak. Etkinlik 13 Mayıs 2010 ile 13 Haziran 2010 günleri arasında gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here