Ana sayfa Haber Üst seviye Sony akıllı telefonlar iki yıl boyunca güncellenecek

Üst seviye Sony akıllı telefonlar iki yıl boyunca güncellenecek

0

Android alanında eski telefonlarına sahip çıkmada en iyilerin arasında yer alan Sony, güncelleme konusunda hiçbir zaman kesin bir kural oluşturmamıştı. Bunu çözmek isteyen firma, akıllı telefonlarına ne kadar süre boyunca destek vereceğini açıkladı. üst seviye modellere ilgi gösterilirken orta ve alt seviyeye merhamet uygulanmadı.

üst seviye akıllı telefonlarını iki yıl boyunca hem Android sürümlerini hem de güvenlik paketlerini güncelleyecek olan Sony, orta seviye modelleri için kesin bir tarih vermedi. Alt seviye modellerinin adını bile anmayan firma, bu cihazların yeni Android sürümüyle stabil bir kullanıcı deneyimi sağlayamadığını fark ettiği anda güncelleme göndermeyecek. 

Son zamanlarda ortaya çıkan Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarına da değinen Sony, Xperia X jenerasyonundan sonra gelen tüm modellerini bu açığa karşı güncelleyeceğini açıkladı. Bu cihazlar: Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia L1, Xperia XA1 Plus, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra, Xperia L2, Xperia X Performance, Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact. 

Güncelleme konusunda bir sürpriz de Google’dan geldi ve yeni nesil Pixel 2 modellerini geçen yılın aksine tam üç yıl boyunca güncel tutacağının sözünü verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here