Ana sayfa Haber USBK Türkiye Distribütörü: Helyum Bilişim

USBK Türkiye Distribütörü: Helyum Bilişim

0

Dünya çapında önemli bir yere sahip olan, Trend Micro ve Tufin gibi ürünlerin distribütörlüğünü üstlenen Helyum Bilişim; ürünlerini çeşitlendirmeye devam ediyor

Bilişim sektöründe 6. yılına ulaşan ve her geçtiğimiz sene başarılarına bir yenisini daha ekleyen Helyum Bİlişim, bu sefer de USBK”nın Türkiye tek distribütörü oldu. Taşınabilir bilgi güvenliğini yüksek düzeyde arttıracak olan ve kolay kullanımıyla dikkat çeken USBK – CryptoBridge, bilgisayar ile USB disk arasına takılarak veri transferi sırasında anında donanım tabanlı kriptolama (on-the-fly Encryption) yapıyor.
BT güvenliği konusunda uzman olan firma Helyum Bilişim”in Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Aksun: “Geniş ürün yelpazemiz ile kurum ve kişilere bayi kanalımız aracılığı ile cep telefonu güvenliğinden, sanallaştırma güvenliğine kadar birçok alanda güvenlik çözümü sağlamaktayız. Uzmanlığımız olan BT güvenliği konusunda ürün yelpazemize hızla doğru ve gereken ürünleri ekliyoruz.” dedi. Sektörün ve ülke kurumlarının ihtiyaçları doğrultusunda ürün çeşitliliğini arttıran Helyum, bundan sonra USBK ürünü sayesinde taşınabilir bilgilere de güvenlik sağlıyor.
USBK”nın yüksek güvenlik düzeyi sayesinde, her gün kullanmakta olduğumuz USB diskler kriptolu hale getirilirken, kriptolu USB”lerde en fazla karşılaşılan sıkıntılardan bir tanesi olan kapasite sorununa da çözüm getiriliyor. Sınırsız sayıda ve kapasitede disk kullanımı için oluşturulmuş ara geçiş ünitesi ile GB başına şifreleme maliyeti 0$”a yaklaşıyor. Bu sayede tek ürünle birden fazla diskin güvenliği sağlanabilirken USBK ile korumaya alınmış önemli ve kişisel taşınabilir bilgiler yabancı ellere geçtiği takdirde, üç yanlış parola denemesinden sonra cihazın içindeki şifreleme anahtarı ve parola yok olduğundan taşınabilir bilgilere erişim kesin bir şekilde yasaklanmış ve engellenmiş oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here