Ana sayfa Donanım USB 3.0 portu ile daha iyi görüntü

USB 3.0 portu ile daha iyi görüntü

0

USB 3.0 destekli DisplayLink ürünleri 2010′da geliyor

DVI, HDMI ve Display Port gibi bağlantı protokolleri şu an en çok kullanılanlar olsa da dünyanın en popüler portu şimdilik bu protokolleri toplayabildikleri kadar para toplayabilmeleri için izin verdi.

Monitörlerin geleneksel kabloların yerine USB üzerinden sinyal almasına olanak sağlayan DisplayLink USB 2.0 oldukça tutuluyordu. Ama USB 3.0 desteğinin gelişiyle birlikte tamamen yeni bir dünyanın kapıları aralandı.

 
Yeni USB standardı ile birlikte ikinci versiyona göre on kat daha hızlı veri alışverişi sağlamak mümkün. Bu da video aktarımı sırasında daha yüksek çözünürlüklere ulaşmayı münkün kılıyor. Aslında, USB 3.0 yüksek çözünürlüklü video aktarımını destekleyen ilk USB protokolü olma özelliği taşıyor. Saniyede 4.8 gigabitlik veri aktarım hızıyla içerik ileten prototip cihazların gelecek ayki CES”te görücüye çıkması bekleniyor. Teoride, USB 3.0 destekli DisplayLink bağlantısı bir netbook”un ekran görüntüsünün doğal çözünürlüğe bağlı kalmadan 30 inç”lik bir panele kolaylıkla aktarılmasını sağlıyor. Ancak bunu becerebilecek bir netbook”un mevcut Ion işlemcisinin sağladığından daha fazlasını veren bir GPU”ya ihtiyacı olacak, bu da bir gerçek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here