Ana sayfa Makale Üretilmiş En Kötü Akıllı Telefonlar

Üretilmiş En Kötü Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon teriminin kullanımı 20 yılı bulur, o zamandan beri çok telefon gördük. Az bilinen markaların kötü modellerini seçmek kolaydır, ancak biz önemli markaların hataları üzerinde durduk.

0

İnsanlar ilk olarak 20 yıldan daha uzun bir süre önce “akıllı telefon” kelimesini kullanmaya başladılar, ancak çoğu modern akıllı telefonun Apple’ın orijinal iPhone’u piyasaya sürdüğü on yıldan biraz daha uzun bir süre önce ortaya çıktığı kabul ediliyor. Google çok geçmeden Android‘i çıkardı ve o zamandan bu yana sayısız akıllı telefon gördük, bazıları harikaydı, bazıları çok büyük değildi, bazıları ise gerçekten korkunçtu.

Burada en kötünün en kötüsüyle ilgileniyoruz, ancak bu liste için bir akıllı telefonu düşünmeniz için pek çok neden var. Az bilinen markaların bilinmeyen bütçeli cihazları, objektif olarak tüm zamanların en kötü akıllı telefonları olabilirken, bu kolay bir seçimdir. Biz önemli markaların büyük hatalarına odaklanmaya karar verdik.

BlackBerry Storm

Dokunmatik ekranlı akıllı telefonlar gerçekten işe yaramaya başladığında, BlackBerry ürün yelpazesi ile piyasada olan akıllı telefon devi RIM, bu tür telefonlara geçmenin gerekli olduğunu fark etti. BlackBerry Storm, inanılmaz derecede geç yanıt veren dokunmatik bir ekrana, korkunç bir pil ömrüne ve eskimiş bir yazılıma sahipti. Ayrıca Wi-Fi desteği yoktu. 2008’de satılan bir milyon BlackBerry Storm telefonunun çoğu geri döndü ve RIM çalışanları tarafından kötü sıfatlarla adlandırıldı.

HTC Thunderbolt

HTC Thunderbolt, LTE desteğine sahip ilk gerçek 4G akıllı telefon idi, ancak yakın zamanda öfkeli müşterilere sahip oldu. Lansman ertelendi ve sonunda piyasaya sürüldüğünde, LTE ağlarının sınırlı kullanılabilirliği bu cihazlarla ilgili tek sorun değildi. Pil ömrü kötüydü, rastgele kendini yeniden başlatma alışkanlığı vardı ve yazılım güncellemelerinin çıkışı çok yavaştı. Thunderbolt, şimdiye kadar çıkmış en nefret edilen Android amiral gemisi olarak bilinir.

Motorola Droid Bionic

Ocak 2011’de CES’te açıklanan Motorola Droid Bionic, sekiz ay geçene kadar piyasaya çıkmadı. İyileştirmelere izin vermesi beklenen uzun gecikmelere rağmen, olumlu değerlendirilen, kambur sırtlı Droid Bionic sahiplerini memnun edemedi. İlk çift çekirdekli 4G LTE telefonu olabilir, ancak ne yazık ki mat, PenTile LCD ekran, yavaş kamera ve hayal kırıklığı yaratan pil ömrüne sahipti. Bionic’i ondan önceki Atrix gibi küçük bir dizüstüne dönüştüren pahalı “Lapdock” aksesuarı desteği de ona yardımcı olmadı.

Amazon Fire Phone

Tabletlerle iyi bir performans sergileyen Amazon, akıllı telefon pazarını fethetme zamanının geldiğine karar verdi, ancak bir sebepten ötürü çok iyi iş gören bütçe yaklaşımını terk etti. Belirgin sıra dışı özellikler, zayıf pil ömrü, tipik Amazon yapı kalitesi ile sıkıcı bir tasarım ve bir amiral gemisi fiyatına zayıf performans, hepsinin kötü bir fikir olduğunu ortaya çıkardı. Fire OS (Android’in bir sürümü) ile çalışan Fire Phone, diğer önemli Android uygulamalarıyla birlikte Google uygulamaları için de destek içermiyordu. Bunu telafi etmek için Amazon, gerçek dünya nesnelerini işaret etmenize ve onları tanımlamanıza izin veren, kameradaki özel bir Firefly modunu  ve belirgin bir amaç olmaksızın bir reklam hilesi olarak 3D efekti eklemeyi kararlaştırdı – ancak çıktığında yalnızca Amazon’dan satın alınabilecekti. Amazon’un yenilgiyi ve 170 milyon dolarlık bir zararı kabul etmesi sadece üç ay sürdü.

Microsoft Kin One

Microsoft Kin One ve Two’nun bu listeye girmesinin tek nedeni, gerçekten akıllı telefonlar olarak tanımlanamamalarıdır. Microsoft, kimsenin satın almak istemediği bu kızaklı sosyal telefonlara iki yıldan fazla zaman ve 1 milyar dolar para harcadı.

HTC Chacha

Özel bir Facebook düğmesiyle garip bir Android BlackBerry’ye benzeyen, korkunç bir ismi  olan HTC ChaCha, hiç kimsenin bir Facebook telefonunu istemediğini kanıtlayan düşüncesizce çıkarılmış bir modeldi. Klavyeden kurtulunan HTC Salsa’nın yanı sıra sunuldu. Muhtemelen sözleşmeye göre bir nedenle, bir yıl sonra, Facebook’un yaygın olarak beğenilmeyen Ana kullanıcı arayüzünü kullanan HTC First çıkarıldı.

Asus Garminfone

Asus Garminfone, Google’ın ücretsiz Google haritaları yazılımı ile onların pazarına girmelerine yanıt olarak uydu navigasyonu üreticilerinin telefon pazarına girmemesi gerektiğini açıkça gösterdi. Navigasyona yanlış bir odaklanma, zayıf kamera ve kötü pil ömrü, en büyük sorunlarından birkaçıydı.

HTC Evo 3D

Tayvanlı üreticinin başka bir telefonundan bahsetmeden önce, HTC’nin yenilik yapma konusundaki yürüyüşünü övmeliyiz. Bu seferki telefon, çift kameralar moda olmadan uzun süre önce çıkarılan HTC Evo 3D. Bu durumda hiç kimsenin izlemeyeceği 3D videolar çekiyordu. 3D, TV’lere bir şey yapamadıysa, kesinlikle telefonlara da yapamayacaktır.


Bu yazı, Appusers dergisinin Mayıs sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here