Ana sayfa Haber Ünlü yarışçı Valtteri Bottas Epson ile interaktif eğitimde…

Ünlü yarışçı Valtteri Bottas Epson ile interaktif eğitimde…

0

Epson, eğitim standartlarını desteklemek için interaktif teknolojinin ve geniş ekran boyutlarının önemini yeniden doğruluyor.

Finlandiya’daki eski ilkokulunu ziyaret eden Mercedes-AMG Petronas Motorsporları yarışçısı Valtteri Bottas, daha iyi bir sınıf içi öğretim için interaktif teknolojinin ve geniş ekran boyutlarının önemini vurgulamak amacıyla Epson’un hazırladığı yeni bir videoda rol alıyor. #FinnishClass adlı kısa videoda, ilköğretimde Dünyada bir numara olan Finlandiya’da Epson’un sunduğu interaktif projeksiyon ile gerçekleştirilen ve öğrencilerin heyecanla dahil oldukları bir sınıf dinamiği gösteriliyor.

Bazı bilgiler: 
•    Ekran boyutu konusunda yapılan pazar araştırması, öğrencilerin %50’sinin standart 70 inç ekranda görüntülenen içeriği okumakta zorlandığını gösteriyor.

•    öğretime etkili yaklaşımlar konusuna gelince, eğitim materyalinin öğrenci tarafından hatırlanması, tek taraflı sözlü derslerdeki %25’lik oranla karşılaştırıldığında, %80 oranda görsel araçlarla, %90 oranda ise interaktif derslerle sağlanabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here