Ana sayfa Haber Ünlü Sualtı fotoğrafçısı Recep Dönmez vefat etti

Ünlü Sualtı fotoğrafçısı Recep Dönmez vefat etti

0

Türkiye’nin tanınmış sualtı fotoğrafçılarından Recep Dönmez, öğretim görevlisi olduğu Maltepe üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yaşama veda etti
 

Sualtı fotoğrafçılığında uluslararası çok sayıda ödülü bulunan Maltepe üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Recep Dönmez, üniversite kampusunda yaşamına son verdi.

 

Dönmez’in 2 yıl önce cilt kanseri tedavisiyle sağlığına kavuştuğu ancak bir süre önce yine aynı hastalığa yakalandığı öğrenildi. Olay üniversitenin Başıbüyük’teki kampusunda dün sabah saatlerinde meydana geldi. Sualtı Fotoğrafçılığı Bölümü öğretim görevlisi 58 yaşındaki Recep Dönmez, heykel atölyesinde ölü olarak bulundu.

Türkiye”nin en bilinen sualtı fotoğrafçılarından biri olan Recep Dönmez evli ve bir çocuk babasıydı.

 

Recep Dönmez’in çok sayıda ödülü vardı

Malezya’dan Kızıldeniz’e, Endonezya’dan Sudan’a kadar birçok bölgede çektiği fotoğraflarla sayısız ödül alan Recep Dönmez1979’da Caddebostan Balıkadamlar Spor Kulübü’nde sporculuğa kabul edildi. CMAS’ın 3 yıldız dalış eğitmeni brövesine sahip olan Dönmez, Sualtı video çalışmalarında birçok ödül kazandı. 1995’ten beri sualtı fotoğrafçılığı yapan Dönmez, bu alanda da 14 uluslararası ödül kazandı. Ayrıca 14 kişisel sergi açtı. ‘Sessizliğin Rengi-1’ en iyi sualtı fotoğraf kitabı seçildi.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here