Ana sayfa İnternet Ünlü isimler Steve Jobs için ne dedi?

Ünlü isimler Steve Jobs için ne dedi?

0

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Türkiye saatiyle sabaha karşı 3 civarında yıllardır savaştığı kansere yenik düştü. Tüm dünya gibi, ünlü isimler de internet üzerinden Steve Jobs’ı andı.
 

Dünya bugün büyük bir dehayı kaybetti. Steve Wozniak ile birlikte kurduğu Apple’ı tırnaklarıyla dünya devi haline getiren, önceleri Macintosh adını verdiği bilgisayarlarıyla, sonraları da Mac platformu ve özellikle mobil sektörde piyasaya sürdüğü iPod touch, iPhone ve iPad adlı cihazlarıyla teknoloji dünyasını kökten değiştiren, dahası, vizyonuyla diğer firmalara örnek olan Steve Jobs, bir anlamda Apple’ın beyni konumunda bulunuyordu. Jobs, yıllar boyunca kanserle savaştı. Maalesef Türkiye saatiyle bu sabaha karşı aramızdan ayrıldı.
 
Steve Jobs
Steve Jobs’ın ölüm haberi dakikalar içerisinde tüm dünyayı yasa boğarken, Steve Jobs’ın iş arkadaşlarından rakiplerine kadar herkes Steve’e olan hayranlığını dile getirdi. Her ne kadar Steve Jobs ile rakip olsalar da, birçok rakip firmanın önemli ismi, Steve Jobs için eşi benzeri bulunmayan insan yakıştırmasını yaptı. Bakalım teknoloji dünyası ve medyanın önemli isimleri Steve Jobs’ın vefatı ile ilgili neler söylemiş…
 
Steve Jobs
Steve Wozniak, Steve Jobs için çok önemli bir isim. Apple macerasına Steve Jobs ile birlikte başlayan, Steve Jobs’ın en sıkı dostlarından, Jobs’ın hayatlarının en önemli yıllarını beraber geçirdiği ve dahası üniversite arkadaşı olan Apple’ın diğer kurucu ortağı Steve Wozniak, Steve Jobs’ın ölüm haberini aldıktan sonra Jobs hakkında şu cümleleri kurdu:
 
“Geri alamayacağımız bir şeyi kaybettik. Steve sayesinde gördüm ki insanların bir ürüne olan sevgisi, kreatif anlamda ayrı bir öneme sahip. Steve’i en son üç ay önce görmüştüm. Apple’dan ayrıldığını açıkladıktan kısa süre sonraydı. Steve o gün çok hasta duruyordu ve sesi çok zayıftı. Steve sadece başarılı bir iş adamı değil, başarılı bir eş, başarılı bir babaydı da. Sadece işinde değil, ailesinde de detaylara önem verir, mutluluğu ön planda tutardı.”
Devamı bir sonraki sayfada

  

 

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Türkiye saatiyle sabaha karşı 3 civarında yıllardır savaştığı kansere yenik düştü. Tüm dünya gibi, ünlü isimler de internet üzerinden Steve Jobs’ı andı.
 

Bill Gates (Microsoft’un kurucusu): “Steve Jobs’ın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Melinda (Bill Gates’in eşi) ve ben Steve Jobs’ın ailesine, dostlarına ve onunla bir şekilde aynı ortamda bulunmuş tüm iş arkadaşlarına baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Steve ve ben yaklaşık 30 yıl önce tanıştık. O benim meslektaşım, rakibim ve hepsinden önemlisi, yaşamlarımızın yarısı kadar yıl boyunca dostum oldu. Dünya Steve gibi bir insanı bir daha zor görür. Steve, sadece içerisinde bulunduğu dönemi değil, gelecek nesilleri de etkilemeyi başaran bir insandı. Onunla aynı sektörde çalışma şerefine nail olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Steve’i çok özleyeceğim.”
 
Steve Ballmer (Microsoft’un CEO’su): “Steve Jobs’ın bizleri bırakıp gitmesiyle birlikte hayatımdaki en büyük üzüntülerden birini yaşadığımı belirtmek isterim. Hepimizin şu an çalıştığı endüstrinin, bu hale gelmesindeki en büyük sebeplerden biri olan Steve Jobs, gerçekten vizyon sahibi bir insandı. Kalbim, Steve Jobs’ın ailesiyle, arkadaşlarıyla ve Apple çalışanlarıyla birlikte…”
 
Steve Jobs

Mark Zuckerberg (Facebook’un kurucusu ve CEO’su): “Steve, akıl hocam ve arkadaşım olduğun için sana teşekkür ediyorum. İnşa ettiğin bir şeyle dünyayı değiştirebileceğini gösterdiğin için teşekkür ediyorum. Seni çok özleyeceğim…”

Devamı bir sonraki sayfada…

 

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Türkiye saatiyle sabaha karşı 3 civarında yıllardır savaştığı kansere yenik düştü. Tüm dünya gibi, ünlü isimler de internet üzerinden Steve Jobs’ı andı.
 

Google: “Tüm Google çalışanları ve dahası tüm teknoloji sektörü çalışanları adına; hepimiz seni çok özleyeceğiz…”
 
Joe Satriani (Gitar virtüözü): “Bahse bile girerim ki; şu an bizim için yaşamdan sonrasını sıfırdan tasarlıyorsun ve buradaki zamanımız dolup oraya geldiğimizde, hepimiz seninle orada keyifli vakit geçireceğiz…”
 
Larry King (Sunucu): “Hem vizyon sahibi bir insandın hem de zorluklara karşı korkup bir adım bile geri çekilmeyecek kadar cesur biriydin.

 

Steve Jobs
Barack Obama (ABD Başkanı): “Dünya, vizyonlarından birini kaybetti. Ve belki de Steve’i anmak için, milyonlarca insanın onun ortaya sunduğu cihazları kullandığını bilmek ve bu başarısını takdir etmekten daha iyi bir yol yoktur.”
Devamı bir sonraki sayfada…

 

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Türkiye saatiyle sabaha karşı 3 civarında yıllardır savaştığı kansere yenik düştü. Tüm dünya gibi, ünlü isimler de internet üzerinden Steve Jobs’ı andı.
 

Larry Page (Google’ın iki kurucusundan biri): “Steve’in ölüm haberini aldığımda çok çok üzüldüm. Büyük işler başarmış, büyük bir zekaya sahip büyük bir insandı. Siz henüz kafanızda bir cümle kurmaya başladığınızda, Steve çoktan o cümleyi dile getirmiş oluyordu. Tüm ilgi olanı kullanıcı deneyimlerine dayanıyordu ve kullanıcı deneyimlerinin alışkanlıklarını her şeyden yukarıda tutuyordu. Bu açıdan bana büyük ilham kaynağı oldu Steve. Sağlığı yerinde olmadığı zamanlarda bile benimle konuşur ve bana akıl verirdi. İşte böyle bir adamdı Steve…”
 
Steve Jobs

Tim Cook (Apple’ın yeni CEO’su):
“Firmamız, vizyon sahibi ve yaratıcı zekaya sahip liderini kaybetti… Onu çok ama çok özleyeceğim…”
 
Tim Cook, Steve Jobs’ın vefatı üzerine Apple çalışanlarına ise şu metni yazdı:

“Ekip,
Maalesef sizlerle paylaşmam gereken çok kötü haberlerim var.

Steve bu sabahın erken saatlerinde aramızdan ayrıldı. Apple, vizyon sahibi yaratıcı zekalı liderini kaybetti. Dünya da eşi benzeri bulunmayan bir insanı kaybetti. Kaderi bir şekilde Steve Jobs ile kesişen bizler, onunla çalışma şerefine nail olduğumuz için kendimizi şanslı saymalıyız. Fakat diğer yandan, çok sevdiğimiz bir arkadaşımızı, ilham kaynağımızı ve akıl hocamızı kaybettiğimiz için de üzüntümüz ağır basıyor. Steve Apple’ı bir dünya devi olarak bizlere miras bıraktı. Fakat ruhu sürekli Apple ile birlikte, sonsuza kadar yaşayacak…”
…Ve son olarak; Steve Jobs’ın ailesi:
 
“Steve bugün, huzur içinde ailesinin yanında hayatını kaybetti. Steve vizyon sahibi biri olarak tanınıyordu. özel hayatında da ailesine bağlı bir insan olarak yaşadı. Steve Jobs’ın hastalığından bu yana, yıllardır tüm iyi dileklerini ve dualarını esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here