Ana sayfa Haber UNICEF kripto para için işlemcinizi kullanarak bağış yapmanıza imkan sağlıyor!

UNICEF kripto para için işlemcinizi kullanarak bağış yapmanıza imkan sağlıyor!

0

çıkışından bu güne kadar hep kripto para madenciliğini iyi yolda kullanmayı hedefleyen Coinhive, malesef çoğunlukla kötü amaçlı sayfalarda misafirlerinin donanımlarını izinsiz kullanarak gelir elde edilmesi şeklinde görülüyor. UNICEF aynı sistemi doğru amacıyla kullanarak isteyen herkesin para vermeden işlem gücünün bir kısmını belirli bir süre vererek sığınmacılara yardım ediyor. 

Şimdilik 400 bin Rohingya çocuğuna (kendileri Myanmar’da sadece müslüman oldukları için şiddete maruz kalmış ve evlerinden olmuşlardı) destek olmak için başlatılan platform, The Hopepage (Umut Sayfası) olarak adlandırılıyor ve bu yazının girildiği tarihte bile 2600 kişi bağış için işlem gücünü UNICEF’e aktardı. Sayfaya giren ve bağış yapmak isteyen kullanıcılar %80’e kadar çıkan bir oranda sistemlerinin mevcut işlem gücünü bağış için kullanarak Monero adlı Bitcoin alternatifini üretiyor. Monero, direkt olarak alışveriş için kullanılamasa da şüphesiz fiziksel paraya çevirilerek ihtiyaç sahiplerine kaynak almak için kullanılabiliyor. 

Siz de şimdi theHopePage.com sayfasına giderek istediğiniz oranda gücü bağışlayabilirsiniz. Bağışladığınız oranı çok yüksek yapmamaya dikkat edin zira cihazınızla aynı anda akıcı olarak başka işler yapamayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here