Ana sayfa Donanım Ultra İnce ve Akıllı Yol Arkadaşı

Ultra İnce ve Akıllı Yol Arkadaşı

0

Toshiba, Ultra  İnce ve Akıllı AC100″ü

Tam anlamıyla portatif, akıllı yol arkadaşınız, bekleme modundan bir saniyeden az açılma süresi ile her an kullanıma hazır
Toshiba Bilgisayar Sistemleri, ultra ince ve akıllı AC100″ü tanıtarak mobil internet cihazları pazarına girdi. İnceliği ve hafifliği sayesinde her an, her yerde medya uygulamalarını yürütmeye, internette dolaşmaya, dökümanları inceleyip düzenlemeye, e-posta ve diğer mesajlarınızı göndermeye hazır.

Toshiba AC100 yedi güne kadar bekleme (standby) modunda durabiliyor. Tamamıyla kişiselleştirilebilen 25.7cm (10.1”) ekranlı AC100, 2010 Ağustos ayından itibaren satışa sunulacak.

 

 

İki dünyanın en iyi özellikleri birleşti

TNB A.Ş – Toshiba Bilgisayar Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada; “Mobil internet cihazları segmentindeki akıllı ürünümüz AC100, iki ürün kategorisini başarıyla birleştiriyor: Bir smartphone gibi her an, her yerde kullanıma hazırken, daha büyük ekranı ve tam boy klavyesi ile açılır kapanır tasarımlı bir netbook görevini de görüyor. AC100, günlük yaşamlarında farklı cihazları kullanan, ancak yine de her yere beraberlerinde götürebilecekleri, adeta bir smartphone”un üstün kullanım kolaylıklarına sahip, ince, hafif ve daha akıllı bir yol arkadaşı tercih eden kullanıcılar hedeflenerek üretildi.

 

Her gün şarj etmeye gerek yok

Android tabanlı sistem sayesinde AC100″ün bekleme (standby) modundan çıkıp tam sistem açılması bir saniyeden az zaman alıyor ve aynı bir smartphone gibi her an kullanıma hazır özelliğiyle dikkat çekiyor. Toshiba AC100 şarj etme ihtiyacı olmadan 7 güne kadar kullanılabiliyor. çok yoğun kullanıldığında, en az sekiz saat internet gezintisi ve video görüntüleme sunuyor.

 

Kullanımı ve kişiselleştirmesi kolay

Turuncu ve siyah renkli AC100, yüklenebilen uygulama ve widget”ler ile cihazı isteğe göre kullanma ve kişiselleştirme olanağı sunuyor. AC100, pek çok hazır yüklenmiş uygulama ile birlikte sunuluyor, Microsoft Office dosyalarını görüntülemek ve düzenlemek için Documents To Go®, POP3 özellikli E-Posta istemcisi, IMAP ve Exchange desteği, mesajlaşma istemcisi, internette gezinti için Opera Mobile, videoları izlemek, müzik dinlemek ve fotoğrafları görüntülemek için Toshiba Media Player uygulaması bunlardan bazıları…
 

Ayrıca kullanıcılar, 5 adete kadar ev kullanımı masa üzeri ekranı tanımlayabiliyorlar ve SSID tarafından belirtilen lokasyona göre ekranlardaki masa üzerlerinin otomatik olarak değişmesi tanımlanabiliyor. örneğin kullanıcı, işyerindeyken işiyle ilgili uygulamaları ve kullanımdaki dosyaları kısayol olarak tanımlayarak evinin ekranında masa üzeri olarak görüntüleyebiliyor, ya da kişisel veya eğlence amaçlı uygulamalarını kullandığı masa üzerini dilediği her yerde görüntüleyebiliyor.
 

Teknik özellikleri için tıklayın.

 

 

özellikleri

NVIDIA Tegra 250 Mobil İşlemci (1GH,ARM)
Android TM 2.1. RAM: 512 MB DDR2 (333 MHz) 32GB”a kadar SSD
25.7cm (10.1”) TruBrite® Ekran- LED arka ışıklandırmalı, 1,024 x 600 piksel
Bluetooth 2.1 +EDR*, WLAN (802.11 b/g/n), Mobile Broadband*
1 x USB 2.0, 1x Mini USB, Kart Okuyucu (SD, MMC), ses çıkışı/Mikrofon girişli çoklu soket, HDMI
Entegre mikrofonlu 1.3 MPixel webkamera Lokasyon tabanlı değiştirilebilir masa üzeri özelliği Toshiba Home Menu, uygulamalar ve kısayollar ile kişiselleştirilebilir masaüstü
ölçüler: 262.1mm x 189.8mm x 14 / 21mm
Ağırlık: 870 gr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here