Ana sayfa Haber Ulaştırma Bakanı Açıkladı : Yerli e-posta servisi geliyor!

Ulaştırma Bakanı Açıkladı : Yerli e-posta servisi geliyor!

0

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tüm dünyayı tehdit eden siber saldırı tehdidi ve tehlikesine karşı yerli ve milli  bir elektronik posta servisi üzerine çalıştıklarını duyurdu. 

Son dönemlerde sıkça karşılaştığımız siber saldırılara her geçen gün ciddiyetine arttırarak devam ediyor. Kişisel kullanıcılar kadar devletlerde politikalarını ve tedbirlerini bu tür tehlikelere karşı geliştirmeye çalışıyor.  Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tüm bu verileri göz önünde bulundurarak yerli e-mail servisi üzerinde çalıştıklarını ifade eden açıklamalarda bulundu.

CNNTürk televizyon kanalında katıldığı bir program önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ”Siber saldırılara karşı çok iyi korunuyoruz. Milli e-posta sistemi geliyor. Proje Türk mühendislerin çalışması. Bir saldırı olup ona karşı çözüm üretmek değil de olası saldırılara karşı önlem almak durumunda Türkiye çok iyi durumda. Kamu ve özel sektör bu sistemi birlikte yapıyor.” dedi.

Teknolojide Milli Atılımlar!

Türkiye bilişim ve teknoloji alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yerli Arama Motoru, Yerli İşletme Sistemi gibi adımlar atan devlet yetkilileri şimdi de milli e-posta servisi üzerinde çalışmaya başladı.

Gerekçe olarak uluslararası hizmet veren mail sistemlerinin tüm dünyada izinin sürülebilmesi ve mail içeriklerinin incelenebilmesi olduğunu vurgulayan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, izinin sadece Türkiye sınırları içerisinde sürülebilen ve yurt dışına çıktığında içeriği şifrelenen bir e-posta servisinin hizmete sunulacağını açıkladı.

2018 yılı sonunda milli ve yerli e-posta servisinin kullanıma sunulacak.

 

Ulaştırma Bakanımız @ahmetarslan36 “Milli ve yerli e-posta sistemini geliştiriyoruz. 2018 yılı sonunda milli e-posta sistemine geçiyoruz.” pic.twitter.com/DyuvDcMJZH

— BTK (@BTKbasin) 6 Ağustos 2017

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here