Ana sayfa Mobil Ufukta yeni Windows 8 telefon!

Ufukta yeni Windows 8 telefon!

0

Windows 8 mobil dünyayı derinden sarsacak gibi görünüyor. Zira bir bir yeni W8 telefonlar ufukta görünmeye başladı. Son haber Samsung”tan…
 

Windows 8″in eli kulağındayken, mobil platformdaki heyecan da giderek zirveye tırmanıyor. İşletim sisteminin mobil ayağı olacak olan Windows RT, şimdilik kendisinden çok kendisini kullanacak olan telefonların bir bir ortaya çıkmasıyla tanınıyor. Windows 8 kullanacak olan telefonlar arasına katılan son isim ise Samsung”un SGH-i687 kod adlı cep telefonu oldu. Samsung”un kendi sitesindeki User Agent Profile”da beliren telefon, Internet Explorer 10 ile birlikte gelecek.
 
Samsung
UAP”ın kodlarında beliren telefon, WVGA ekrana sahip gibi görünüyor. Bu da ekran çözünürlüğünün maksimum 480×800 olması anlamına geliyor. Biraz düşük, öyle değil mi? Sanıyoruz ki Samsung, SGH-i687 kod adlı bu telefonu giriş seviyesi segmentine oturtacak ve düşük fiyattan satacak. Birçok firmanın üst düzey donanımlı W8 telefonlarını tanımaya başladığımız bu dönemde W8″i giriş seviyesinde de tanıma fırsatı yakalayacak olmamız, W8″in düşük sistemlerde nasıl performans göstereceği sorumuza oldukça önemli cevaplar verecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here