Ana sayfa Donanım ‘Ucuz’ Microsoft Surface Modelleri Pentium İşlemciyle Gelecek

‘Ucuz’ Microsoft Surface Modelleri Pentium İşlemciyle Gelecek

0

Son zamanlarda ortaya çıkan tonlarca kanıtın ardından Microsoft’un uygun fiyatlı bir Surface üzerinde çalıştığı kesinleşti. Son bilgiye göre firma bu ucuz modelleri Pentium işlemcilerle çalıştıracak.

İlgili Haber: Microsoft’un Yeni Tablet Modeli 4G Bağlantısı Yapabiliyor

WinFuture kaynakları tarafından aktarılana göre görece uygun fiyatlı Surface modelleri Pentium Sliver N5000 ve Pentium Gold Y serisi işlemciler kullanacak. Bu işlemciler, cihazları Atom ile çalışanlara kıyasla çok daha güçlü yapacak. Atom’dan güçlü olmak ne kadar büyük bir performans gösterisi bilemeyiz ama bu cihazlar ağır iş yüklerine sahip kişileri hedeflemiyor.

Surface hakkında alınan bilgilere göre tablet formunda gelecek cihazlar 400 dolardan başlayacak. Öğrenciler ya da benzer fiyata Apple iPad alacak kişilere hitap edecek cihaz, doğal olarak video düzenleme ya da oyun oynama gücünden mahrum olacak.

Microsoft, yeni tablet serisi hakkında hiçbir bilgi vermerdi fakat FCC’den alınan sertifikalar dikkate alınırsa yeni Surface modelleri çok yakında tanıtılacak. Microsoft, okula dönüş zamanı geldiğinde orada olmak için elinden gelen her şeyi yapacak gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here