Ana sayfa Haber Ücretsiz telsiz uygulaması Irma Kasırgası öncesinde App Store’da zirve yaptı

Ücretsiz telsiz uygulaması Irma Kasırgası öncesinde App Store’da zirve yaptı

0

Atlantic bölgesinde şimdiye değin kaydedilen en güçlü kasırga olan Irma, 5. Kategoriye ulaştı ve şu an itibariyle Karayip adalarına doğru gidiyor. Kasırganın Amerika”nın güney-doğu bölgesinden de geçeceği düşünülüyor (Florida ve civarı). Hal böyle iken Apple App Store”da ücretsiz olarak sunulan ve pek bilinmeyen bir telsiz uygulaması ise şu an itibariyle zirve yapmış durumda.

Uygulamanın adı “Zello Walkie Talkie“. Ağ ya da Wi-Fi bağlantınız olduğu sürece telefonunuzun çift yönlü radyo gibi iletişim kurmasını sağlayan uygulamanın faydası, paylaşılan kanalda bulunan kişilerle anlık sesli görüşme yapabiliyor olmanız. Böylece telefonla birini arayıp cevap vermesini beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Reklam bulunmayan uygulama üzerinden aynı zamanda mesaj ve resim de gönderebiliyorsunuz.

Zello ilk olarak tropik fırtına Harvey Texas”a ulaştığında 2 hafta önce ücretsiz uygulamalar arasında zirveye tırmanmaya başlamıştı. USA Today”e göre uygulama, Houston bölgesinde görev yapan kurtarma ekibi çalışanlarının baş ucu aracı. Zello”nun CEO”su Bill Moore gazeteye yaptığı açıklamada uygulamanın Houston”da geçen hafta gerçekleşen kurtarma çalışmalarının arttığı sırada 20 kat yeni kullanıcıya ulaştığını belirtti.

Uygulamanın kullanımı sadece Irma için hazırlıkların sürdüğü bu dönemde artış gösteriyor. Firmanın resmi Facebook sayfasında Zello Walkie Talkie”nin dakikada 7.000 civarında yeni kayıt başvurusu aldığı, aşırı kullanımı karşılamak için ekibin yorulmadan görev başı yaptığı yazıyor.

Uygulama doğal felaketler esnasında kullanılabilecek, oldukça ideal bir araç olarak göze çarpıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here