Ana sayfa Donanım Ücretsiz internette Türk otelleri dünya devlerinin önünde

Ücretsiz internette Türk otelleri dünya devlerinin önünde

0

Ziyaretçilerine dünya genelinde 500 binden fazla otel arasında tercih yapma imkanı sunan ve yakın zamanda Türkiye”de de hizmet vermeye başlayan “akıllı seyahat” sitesi KAYAK, dikkat çekici bir araştırmaya imza attı. 100″ün üzerinde ülkeden toplanan verilerin değerlendirildiği araştırmada, bu ülkelerdeki otellerinin hangi oranda ücretsiz kablosuz internet hizmeti sunduğu belirlendi. Araştırma, bilinçli bir şekilde seyahat etmek isteyen turistlere ve seyahat dönüşü telefon faturalarında veya banka hesaplarında acı sürprizlerle karşılaşmaktan endişe eden gezginlere yardımcı olmayı hedefliyor. KAYAK”ın ücretsiz internetten vazgeçmeyen seyahat tutkunlarına gelecekteki rotalarını belirlerken faydalanmaları için sunduğu tavsiyelerse şöyle:

 

 

Ücretsiz internette Türk otelleri dünya devlerinin önünde

 

 

 

 

Dünya genelinde otellerin yüzde 90″ı, konuklarına ücretsiz Wi-Fi bağlantı hizmeti sunuyor. Kıtalar ölçeğinde incelendiğindeyse Amerika”daki otellerin yüzde 94″ü, Avrupa”dakilerin yüzde 90″ı, Asya”dakilerin yüzde 88″i, Afrika”dakilerin yüzde 81″i ve son olarak Okyanusya”daki otellerin yüzde 55″i ücretsiz bağlantı sağlıyor. Otellerinin yüzde 99″unda ücretsiz bağlantı sunan Romanya, bu alanda dünya lideri. Romanya”yı yüzde 1″in altında bir farkla Vietnam, yüzde 98″le Tayvan, Kamboçya ve Polonya takip ediyor. İlk 10″da yer alan diğer ülkelerse, sırasıyla Fas, Slovakya, Japonya, Kolombiya ve Karadağ. Listenin son sıralarındaki ülkelerse oldukça şaşırtıcı. Avustralya yüzde 56″yla son sırada yer alırken,  Yeni Zelanda, Almanya, Hindistan, Güney Afrika, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İsviçre, Birleşik Krallık ve İspanya da otellerinde en düşük oranda ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunan ülkeler arasında.

 

Müşterilerin otellerin yüzde 96″sında ücretsiz bağlantıdan yararlanabildiği Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında Romanya, Polonya, Slovakya, Karadağ ve çek Cumhuriyeti”nin ardından altıncı sırada yer alıyor. Türkiye, bu oranla İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Rusya gibi Avrupa”nın önde gelen ülkelerinin yanı sıra otellerinin yüzde 93″ünde ücretsiz internet hizmeti veren ABD”yi de geride bırakıyor. Türkiye”nin büyük şehirleri arasında, otellerinin yüzde 95″inde ücretsiz internet bulunan İstanbul lider konumda. Adana yüzde 93″le ikinci sırada yer alıyor. Ankara”daki otellerin yüzde 91″i, Antalya”daki ve İzmir”deki otellerinse yüzde 90″ında müşteriler ücretsiz Wi-Fi hizmeti alabiliyor. Bu oranlar, Türkiye”nin büyük şehirlerinin ücretsiz internet hizmetinde Paris, Berlin, Roma, Londra, Madrid, Viyana ve Moskova gibi Avrupa başkentlerini geride bıraktığını da ortaya koyuyor.

 

 

Ücretsiz internette Türk otelleri dünya devlerinin önünde

 

 

 

Avrupa”nın en düşük oranda ücretsiz bağlantı sunan ülkesi ise yüzde 73″le Almanya. Almanya”yı yüzde 79″la Avusturya, yüzde 85″le Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi, yüzde 87″yle İsviçre ve yüzde 88″le Birleşik Krallık takip ediyor. İspanya, İtalya, Portekiz, Danimarka ve Finlandiya ise son 10 sırada bulunan diğer ülkeler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here