Ana sayfa Haber İlk uçan otomobil Terrafugia Transition 2019’da satışa çıkarılıyor

İlk uçan otomobil Terrafugia Transition 2019’da satışa çıkarılıyor

0

Terrafugia firmasının uçan otomobili Transition, yıllardır geliştirilme aşamasında sürünüyordu. Artık bekleme neredeyse bitti. Firma ilk seri üretim modellerin 2019’da satışa sunulacağını açıkladı.

İlgili Haber: Uçan arabalar 2020″de göklerde olacak!

Eskiden gelen haberlere kıyasla bu kez çok daha kesin konuşan ve tarih veren firma şüphesiz heyecanlandığımız bir ürün sunuyor. Transition uçan araba, geliştirme sürecinin içinde çok daha iyi hale geldi ve beklemenin hakkını verdi.

Öncelikle, Transition artık hibrit modda da kullanılabiliyor. Bunun anlamı, kullanıcı istediği zaman geleneksel benzinli motordan aracın gücünü alabilecek. Bunun dışında araç yine normale göre daha güvenli lityum iyon fosfat pilleri ve elektrikli motorlarından gücünü alacak. Aracın gaz pedalı da artık boost özelliğine sahip. Bu özellik ile araç kısa süreli yüksek güç çıkışı sunabilecek. Terrafugia firmasının partnerleri Dynon ve BRS aracın aviyonik sistemleri ve paraşüt sistemini geliştiriyor. Bekleme süresinde sadece fonksiyonellik değil konfor da kazanan araç, gelişmiş koltuklara, daha fazla bagaj hacmine sahip oldu. Aracın emniyet kemerleri ve hava yastıkları da geliştirildi.

Araç hakkında her ne kadar bilgi sahibi olsak da fiyat gibi kilit bir bilgi hala eksik. Firma hakkında kısa bilgi: Terrafugia kısa süre önce Geely tarafından satın alındı, yani dolaylı olarak artık Volvo ile aynı ailede yer alıyor. Bu satın alımın ardından daha önce sahip olmadığı kadar kaynak ve desteğe sahip olan firma, uçan otomobilini gerçeğe dönüştürme kapasitesine sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here