Ana sayfa Yazılım Üç boyutlu tenis turnuvası başlıyor!

Üç boyutlu tenis turnuvası başlıyor!

0

Avrupa’da ilk kez, bir spor etkinliğini 3D formatında canlı olarak yayınlanacak!

Geçtiğimiz günlerde Fransa Tenis Federasyonu (FFT), telekomünikasyon operatörü Orange ve Eurosport ile işbirliğini duyuran Panasonic, Fransa Açık Tenis Turnuvası”nın Eurosport”tan mükemmel görüntü kaliteli 3D formatında aktarılacağını bildirdi. Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros, Avrupa”da düzenlenip bir günden uzun süren ve 3D formatında canlı yayınlanan ilk spor turnuvası olacak.

 

23 Mayıs ve 6 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan ve sporseverlerin takvimindeki etkinliklerden biri olarak bilinen Roland Garros, Avrupa”da televizyondan en çok izlenen grand slam tenis turnuvası olma özelliği ile anılıyor. Panasonic”in FFT, Orange ve Eurosport ile işbirliği sayesinde, Avrupa”nın dört bir yanındaki sporseverler, belirli satış noktalarında turnuvanın görüntülerini ilk kez olarak üç boyutlu formatta deneyimleme fırsatına kavuşacak ve televizyonu izlerken adeta tenis kortunun tribünlerinde oturuyormuş duygusunu yaşayacaklar. Fransa Açık Tenis Turnuvası”nın Phillippe Chatrier adını taşıyan merkez kortunda oynanan tüm maçlar üç boyutlu kaydedilip canlı olarak yayınlanacak.

 

 

Orange TV kanalından ADSL ve fiber bağlantı yoluyla görüntüler aktarılacak. Ayrıca, Panasonic”in sağlayacağı profesyonel kameralar sayesinde Orange sahne arkasında da 3D çekim yapabilecek ve etkinlik sahasından 3D formatında ayrıntılı bilgiler verebilecek. Tüm bunlara ek olarak, Fransa”daki çok sayıda perakende mağazasında turnuvanın tümü 3D formatında yayınlanacak.

Eurosport, Orange 3D canlı yayın sinyalini alıp Fransa dışında Avrupa bölgesinde 58 ülkede 3000″den fazla perakende mağazasında bu etkinliği Panasonic VT20 3D Plazma TV”ler üzerinden uydu aracılığıyla üç boyutlu olarak yayınlayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here