Ana sayfa Donanım Ubuntu Mağazasından sorun çıktı

Ubuntu Mağazasından sorun çıktı

0

Ubuntu mağazasının sorun yaşamasının sebebi ise 14.04“de bulunan kod hataları. Ekim 2013″de çıkan Ubuntu güncelleştirmesinin ardından gelecek olan yeni güncelleştirme içinde pek çok yeniliği barındıracak.  Şimdilik tüm mobil cihazlar ve masasüstü bilgisayarda sorun yaşayan beta güncelleştirme için detaylı çalışmalar yapılmakta. Ubuntu topluluk yöneticisi konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

 

Jono Bacon, beta sürümünden Ubuntu mağazasına gitmeye çalıştıklarında birtakım sıkıntılar yaşadıklarını, bu sorunu teknik ekibe ilettiklerini, teknik ekibin; sorunun kodlardan kaynaklandığını söyledikleri şeklinde konuştu. Ubuntu 14.04 ile sistemle ilgili tüm güvenlik açıkları kapanacak. 14.10 sistem güncelleştirmesi ise Ekim ayında yayınlanacak.

 

Ubuntu Logo

 

 

Bacon ayrıca, 14.10 sistem güncelleştirmesi ile mobil cihazlardaki uygulamaların masaüstü platformlarda da sorunsuz şekilde kullanılması için çalıştıklarını, Ubuntu işletim sistemli telefonların tıpkı Microsoft Pro Surface“te olduğu gibi bir dock yardımıyla masaüstü bilgisayar gibi kullanılabileceğini, Nexus cihazlarında Ubuntu işletim sistemli olması için çalıştıklarını belirtti.

 

 

ubuntu

 

Oem üreticilerinin de 2014 yılı içinde cihazlara Ubuntu desteği vereceği gelen bilgiler arasında. Bir yıl önce Ubuntu model telefonlar piyasaya sürülmüştü. Piyasada yavaş yavaş kendine yer edinen Ubuntu, dünyaca tanınan işletim sistemleri gibi olmak istediklerini, bunun için çalıştıklarını aynı isteklerinin mobil cihazlar içinde olduğu; ama öncelikli hedeflerinin işletim sistemlerinin yaygınlaşması olduğunu söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here