Ana sayfa Haber Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege”de yer alan hata için düzeltme işlemlerine...

Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege”de yer alan hata için düzeltme işlemlerine başladı!

0

Tom Clancy”s Rainbow Six Siege, dünyada olduğu kadar, ülkemizde de oldukça popüler bir oyun. Fakat bu oyunun popülerliği son birkaç haftada düşmüş olabilir. çünkü oyunda ciddi anlamda rahatsız edici bir hata bulunuyordu ve Ubisoft ekibi de bu hatayı bir türlü düzeltemiyordu. İşte o hatanın düzeltmesini yapacak olan güncelleme sonunda oyunculara sunuluyor. Peki, bu hata neydi? Dilerseniz konunun detaylarına da haberimizin devamında giriş yapalım.

Meşhur Tom Clancy”s Rainbow Six Siege Hatası

Tom Clancy”s Rainbow Six Siege içerisinde oldukça popüler bir operatör bulunuyor. Bu operatörün adı Jager ve kendisinde bir kalkan bulunuyor. Jager, bu kalkanını kullanarak vücudunun belli bir kısmını koruyabiliyor ve kalkanından daha fazla dışarı çıkarak da ateş edebiliyor. Fakat oyuncular tarafından keşfedilen yeni bir hata sayesinde Jager, neredeyse tamamen ölümsüz olabiliyordu. çünkü bu hata sayesinde öncelikle Jager, karşı taraftan gelen mermilerin %100″ünü kalkanı ile engelleyip, bir de üstüne üstlük kalkanını hiç kaldırmadan, direkt olarak kalkanın içinden ateş edebiliyordu. Yani, Jager kullanan oyuncular ölümsüz olabiliyordu. Haftalardır devam eden bu hata da oyuncuları çıldırtıyordu.

Peki, bu hatayı düzelten güncelleme ne zaman gelecek? öncelikle iyi haberi PC oyuncularına verelim: Reddit üzerinden bir Ubisoft çalışanının yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki hafta oyun için gelecek olan güncelleme, bu hatayı tamamen düzeltecek. Fakat Xbox One ve PlayStation 4 kullanıcıları için ciddi anlamda kötü bir haberimiz var. çünkü konsol oyuncuları, bu güncellemeyi önümüzdeki hafta alamayacak. Ondan sonraki ve ondan da sonraki hafta içerisinde de alamayacak. çünkü Ubisoft çalışanının dediğine göre ekibin, Tom Clancy”s Rainbow Six Siege oyunlarının konsol sürümüne şu an bir güncelleme çıkartması imkansız.

Ubisoft, neden konsollar için anında bir güncelleme yayımlayamıyor, şu an bilmiyoruz ama konsol oyuncularının, Tom Clancy”s Rainbow Six Siege için yayımlanan periyodik güncellemeleri beklemesi gerekiyor. Oyun için düşünülen periyodik güncellemelerin en yakını ise 1 ay uzaklıkta. Yani konsol oyuncuları, 1 ay boyunca bu rahatsız edici oyun içi hata ile oyunu oynamak zorunda kalacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here