Ana sayfa Haber Ubisoft”tan oyuncu asistanı geliyor!

Ubisoft”tan oyuncu asistanı geliyor!

0

Ubisoft bugün oldukça ilginç bir duyuruya attı ve Sam ismini verdiği kişisel oyun asistanının duyurusunu gerçekleştirdi. Oyuncuların oyun keyfini çok daha yukarı taşımayı hedefleyen bu asistan için ayrıca bir tanıtım videosu da yayınlanmış durumda.

Ubisoft’tan oyuncu asistanı geliyor

Hem Apple Store hem de Google Play üzerinden indirilecek olan Sam isimli bu uygulama daha çok oyuncunun kişisel sosyal kullanımını hedefliyor. Yani uygulamaya izlemek istediğiniz bir fragmanı sorduğunuzda o oyunun fragmanını direk olarak karşınıza getirebiliyor. Ya da bir oyunda ne kadar süre geçirdiğinizi sorduğunuzda o oyuna dair istatistikleri karşınıza çıkarabiliyor. örneğin Assassin’s Creed: Origins’i kaç saat oynadığınızı Sam’e sorabiliyor ve anında cevap alabiliyorsunuz. Ya da bir oyun almak istediğinizde sizi en yakın mağazaya yönlendiriyor.

Uygulamanın bir diğer özelliği de siz bir oyuna girdiğinizde bunu anında algılaması ve size oyun hakkında yenilikler ile ilgili bilgiler sunabilmesi. Tabi yayınlanan tanıtım videosuna baktığımızda doğal olarak sadece Ubisoft oyunlarında bu uygulamayı kullanabiliyoruz. Kısacası UPlay ve Ubi Club ile ortaklaşa çalışan bir uygulama olduğunu da söyleyebiliriz. Açıkçası benim için çok parlak bir uygulama gibi gözükmüyor ama henüz beta aşamasında olduğunu da belirtmek gerek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here