Ana sayfa Haber Ubisoft: Assasins Creed Movie bir Warcraft değil

Ubisoft: Assasins Creed Movie bir Warcraft değil

0

Ubisoft, Assasin’s Creed filmiyle ilgili beklentileri düşürmeye çalışıyor. Firma, filmle ilgili oluşturdukları bütçenin Warcraft ve Resident Evil gibi filmleştirilen oyunlarla yarışabilecek bütçeye sahip olduğunu söylemelerine karşın görünüşe göre bu filmlerin gelirlerine denk bir gelir tablosu oluşturamayacaklar, en azından Ubisoft’un beklentisi bu yönde. 

Aslında bakılırsa Warcraft’ın, film kazancı yapımcıların altında kaldı. Warcraft en büyük gelir tablosunu çin’de yakalarken toplam 24,4 milyon dolarlık gelir elde ettiler. İyi bir rakam olsa da yapımcıların altında kalan bir rakam. Şimdi uzmanlara göre ise Assasin’s Creed’ten elde edilecek olan gelir de aşağı yukarı bu rakama denk geliyor. Ubisoft ise, biraz daha Star Wars pazarlamacılarının yaptığı yöntemi izleyecek gibi. Açıklamalara bakılırsa Ubisoft direkt olarak filmden gelir beklemese de, Starwars’ta yapıldığı gibi karakter lisans kazançlarıyla ve oyuncak figürleriyle reklam kazancı elde etmeye çalışacaklar. Bu da, yakın zaman içerisinde BİM’den Assasin’s Creed figürleri kovalayacağınız anlamına geliyor.

Ubisoft, açıkça belirtiyor ki; asıl geliri filmden değil filmin çevresinden geliştirilen reklam kampanyalarından ve film sonrasında filmin devamı niteliğinde piyasaya sürülecek olan Assasin’s Creed oyun serilerinden para kazanmayı planlıyorlar. Ubisoft’un izlenme rakamlarının Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu EMEA bölgesinde ulaşması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here