Ana sayfa Haber Uber yakında bir yere e-bisikletle gitmenin daha çabuk olduğunu söyleyecek

Uber yakında bir yere e-bisikletle gitmenin daha çabuk olduğunu söyleyecek

0

Yakında Uber uygulamasıyla hedef konum belirledikten sonra bir uyarı çıkarak size elektrikli bisiklet kullanmanın çok daha hızlı olacağının uyarısını yapacak. Bir güncellemeyle dahil edilecek olan bu özellik, firmanın e-bisiklet sunduğu şehirlerde kullanılabilir olacak.

Eğer tek başınıza yolculuk yapıyorsanız ve mesafe kısaysa, uygulama size yakın mesafedeki scooter ya da JUMP e-bisiklet istasyonlarını gösterecek. Alternatif olarak ise bir havaalanına gidiyorsanız ve yanınızda arkadaşlarınız varsa uygulama size ilk olarak SUV ya da Uber XL seçeneklerini sunacak.

TechCrunch tarafından yayınlanan rapora göre uygulama ek olarak daha önceki yolculuklarınızdaki seçimlerinizi de dikkate alacak. Örneğin şimdiye kadar daha ucuz olan yolculuk hizmetlerini tercih ettiyseniz size sürekli olarak pahalı, lüks seçenekleri sunmaktan vazgeçecek.

Daha önce de haberini yaptığımız üzere Uber, Brooklyn merkezli JUMP e-bisiklet paylaşım firmasını satın almıştı. Bu firmanın da desteğiyle kurulan istasyonlarda kiralanan elektrikli bisikletler hem temiz hem de sağlıklı bir yolculuk imkanı sunarken şehirdeki trafiğin de azalmasına yardımcı oluyor. Yeni güncellemeyle birlikte bu yolculuk seçenekleri çok daha göz önünde olacak ve muhtemelen daha fazla kullanılacak.


Aracı: TechRadar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here